FJALËT E SADRI RAMABAJËS PAS DËNIMIT ME 5 VJET BURGIM

Ish-asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabaja është dënuar me 5 vjet burgim.

Kjo është konfirmuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë e cila atë dhe 9 persona të tjerë i ka shpallur fajtor në rastin “Syrin e Popullit”.
Ramabaja e cilësoi procesin si të montuar politikisht, ndërsa vet prokurorin si të ndikuar.

I gjithë procesi ishte inskenuar nga klani ‘Pronto’”, ka thënë ai.

Në rastin “Syri i Popullit” kishin dëshmuar edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Gazetari

Read Previous

AKSIDENT I RËNDË NË HYRJE TË SUHAREKËS – KA TË LËNDUAR

Read Next

POLICJA KAPET DUKE KRYER MARRËDHËNIE SEKSUALE NË TUALET