Fjala e fundit e Daut Haradinajn për babain e tij do të iu bëjë me lotë

Edhe Daut Haradinaj, djali i Hilmi Haradinajt tashmë i ndjerë ka bërë një shkrim prekës për babain e tij në ceremoninë lamtumirëse, shkruan Gazeta NewBorn.

Në një postim në Facebook, ai ka shkruar fjalët prekëse për babain e tij.

Ja postimi i tij:

Plak, ashtu siç e deshte popullin dhe vendin tënd, me pietet po të përcjellin Ty sot, me nderime shtetërore e kombëtare, për tek djemtë, bashkëudhëtarët dhe shokët tu.
Rruga e mundimshme dhe me shumë sakrifica, sado të mëdha, kur bëhet për vend, është vlerë të cilën sot po ta çmon me plot respekt populli Yt Hilmi Haradinaj.
Pusho në qetësi plak, se e di se nuk e ke pasë lehtë me ne!

Dauti

Gazetari

Read Previous

Gjatësinë apo trashësinë? Ja çfarë duan femrat

Read Next

Harrojeni Leonora Jakupin, ja sa seksi e ka motrën