EDHE USHQIMET DUHET TË KARANTINOHEN, SHKENCËTARI KROAT TREGON ARSYEN

Profesori i Biologjisë Molekulare dhe Biokimisë në Fakultetin e Shkencave Natyrore dhe Matematikës në Zagreb, Gordan Lauuc, ka eksploruar praktikisht gjithcka në lidhje me koronavirusin që nga shpërthimi i epidemisë në Kinë.

Ai përmend si të rëndësishme për luftimin e virusit, dhe jo shumë që përmendet në publik, është ajrosja e ambienteve, teksa tregon pse duhen vendosur ushqimet në karantinë para përdorimit.

“Gjërat që blejmë janë rreziku më i madh, kështu që unë përpiqem gjithcka që blejmë për dy ditët e para t’i vendosim në ‘karantinë’, pasi virusi mbijeton në shumicën e sipërfaqeve“, tha Gordan Lauc për gazetën kroate Nova list.

Ardiana K

Read Previous

NË MAL TË ZI 14 RASTE TË REJA BRENDA 24 ORËVE, NUMRI RRITET NË 105

Read Next

Tottenhami shpreson që klubet e interesuara të mos e paguajnë çmimin e Harry Kane