Dy të lënduar në një aksident në magjistralen Prishtinë- Ferizaj

Një aksident ka ndodhur para pak minutave në magjistralen Prishtinë- Ferizaj.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia. Sipas komandantit të Trafikut Rajonal të Prishtinës, majorit Milaim Fejzullahu, aksidenti ka ndodhur shkaku i një kyçjeje të pasigurt.

“Po mund të ju konfirmoj se para disa minutave ka ndodhur një aksident në magjistralen Prishtinë- Ferizaj. Dy persona janë lënduar dhe kanë kërkuar tretman mjekësor”, tha Fejzullahu për KALLXO.com.

Lëndimet, sipas tij, nuk janë serioze dhe njëri nga të lënduarit veçse është liruar.

“Të përfshira në këtë aksident kanë qenë dy vetura. Shkaku i aksidentit ishte një kyçje e pasiguritë afër një fshati”, tha Fejzullahu.

Ai shtoi se Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe është du

Gazetari

Read Previous

Ministri Ismaili dhe Majlinda Kelmendi vënë gurthemelin e Qendrës së Mjekësisë Sportive

Read Next

Turpërohet tifozja e moshuar kolumbiane në Rusi, ja çfarë ka bërë