Dy bokserë turq dalin pozitiv me koronavirus, në frikë londinezët

Dy bokserë turq kanë dalur pozitiv me koronavirus pasi kishin marrë pjesë në garat kualifikuese oplimpike 2020 në Londër.

I gjithë ekipi kishte qëndruar në të njëjtin hotel dhe kjo gjë bëri që të ketë shqetësime për të prekur të tjerë, transmeton IndeksOnline.

Kurse Komiteti Olimpik Ndërombëtar është quajtur i papërgjegjshëm pasi që nuk janë kujdesur për mirëqenien e bokserëve.

Kurse edhe vet Presidenti i Federates së Boksit në Turqi ka reaguar duke thënë që nuk kishte standarde higjienike./IndeksOnline/.

Fitore H

Read Previous

Doktori kosovar në Norvegji, tregon si u infektua dhe si po e kalon koronavirusin

Read Next

Rreth 70 milionë euro ndihmë për Kosovën nga BE-ja, në luftën kundër koronavirusit