Dortmundi e shkatërron Frankfurtin

Borussia Dortmundi e ka shkatërruar 4-0 Eintracht Frankfurtin.

Në këtë ndeshje e ka gjetur sërish golin i transferuar në janar, Erling Haaland.

Ai shënoi për 3-0 në minutën e 54’.

Golat tjerë i shënuan Lukasz Piszczek 33’, Jadon Sancho 49’ dhe Raphael Guerreiro 75’.

Pas kësaj fitore, Dortmund ka shkuar në kuotën e 22 pikëve, një më pak se Bayern Munich që të dielën udhëton te Kolni. /Gazeta Express/

Besnik Mullaliu

Read Previous

Zhduken 2 gazetarë në Kinë, tregonin të vërtetën për atë që ndodh në Wuhan

Read Next

Ndahet nga gruaja, ndryshon emër që t’i shpëtojë detyrimit ushqimor të fëmijës