“Dorëheqja e Presidentit është e pashmangshme për parandaluar njollosjen e shtetit në arenën ndërkombëtare”

Prokuroria e Specializuar ka dorëzuar aktakuzë ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, e kreut të PDK-së, Kadri Veseli.

Analisti Blerim Vela, ka komentuar këtë duke thënë se, heshtja e tij është e pazakonshme.

Sipas tij, dorëheqja është e pashmangshme për parandaluar njollosjen e shtetit në arenën ndërkombëtare.

Postimi në Facebook:

Hashim Thaci si politikane cdohere ka synuar qe te jete ne qender te vemendjes dhe te dominoj me skenen publike. Heshtja e tij pas njoftimit nga Prokuroria e Specializuar eshte e pazakonshme. Duke qene se eshte President i Republikes duhet te sillet me kujdes dhe jo te vendos interesat e tij personale para atyre te shtetit.

Doreheqja e tij eshte e pashmangshme per parandaluar njollosjen e shtetit ne arenen nderkombetare. Ai dhe secili politikane duhet ta kuptojne se nuk jane dhe nuk mund te jene mbi shtetin. Fati individual i asnje politikani nuk duhet te jete barre apo percaktues per te ardhmen e shtetit te Kosoves.

Ai, si cdo person tjeter qe do te ballafaqohet me aktakuzat ne Gjykate Speciale, do te kete te gjitha mekanzimat e mbeshtetjes shteterore ne ballafaqimin e tij ne Gjykaten Speciale. Cdo reagim tjeter i tij vecse do ta izoloj ate dhe shtetin e Kosoves ne arenen nderkombetare.

Ardian H

Read Previous

Albin Kurti: Shko Hashim

Read Next

Tahiri: Thaçi e Veseli gjithmonë ia kanë shuar ëndrrat Surroit, prandaj është shfrenuar


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0