Do shkriheni së qeshuri, disa gabime trashanike në filmat e famshëm

Këta që do të shikoni më poshtë janë ndër filmat më të dashur për të gjithë publikun dhe që edhe ju mund t’i keni parë të paktën një herë në jetën tuaj.

Janë me mesazhe mjaft të forta, por në disa skena, disa detaje u kanë shpëtuar regjisorëve dhe producentëve të mëdhenj.

Disa gjëra brenda këtyre filmave normalisht që janë fshehur, por detajet qesharake kanë ngelur.

Më poshtë po ju rendisim 9 skena interesante filmash, të cilat kanë detaje që i bëjnë të pakuptimtë.

Piratët e Karaibeve – Jack Sparrow ka vënë një kapele me etiketë Adidas që dallohet qartë.
Përdoret dukshëm një kukull plastike në vend të vajzës së personazhit që luhet nga Bradley Cooper.
Gone with the Wind -Në filmin klasik shihet një llambë e lidhur me një kordon elektrik, diçka e pazakontë në periudhën e Luftës Civile në Amerikë.
Një person me fuqi të jashtëzakonshme, i akuzuar për përdhunim, dënohet me vdekje në karrigen elektrike, megjithëse në shtetin ku zhvillohet ngjarja nuk përdorej metoda e dënimit me vdekje.
Sërish në një nga skenat e Piratët e Karaibeve një personazh ka veshur një bluzë të bardhë me mëngë të shkurtra dhe një kapele fermeri.
La La Land – Në skenën hapëse të muzikalit modern La La Land, shoferët kërcejnë mbi makina në një autostradë në Los Anxhelos. Disa nga tavanet e automjeteve janë shtrembëruar si pasojë e aktivitetit fizik mbi to.
Kur Cruise dhe Wallis ndodhen në tunelin nëntokësor në Londër, ata ecin përgjatë binarëve para se një tren të kalojë përmes. Hekurudha e tretë, që mban me energji elektrike trenat nëntokësor të Londrës mungon, dhe nëse do të ishte aty, do ti kishte tronditur të dy me elektricitet.
Personazhi që luan Russell Crowe referohet si “spanjoll”, një term që nuk është përdorur deri në shekullin e 14, ndërkohë që filmi zhvillohet 1,200 vite më parë.
Një aeroplan fluturon prapa Akilit – Brad Pitt

Gazetari

Read Previous

Kim kthehet pas në kohë, sjell imazhin e realizuar njëmbëdhjetë vite më parë

Read Next

E ftuan t’i bëjnë surprizë dhëndrit, Sabri Fejzullahu ngatërron dasmën