Dimri erdhi! Lëvizje të mëdha priten tek Barcelona

Fillimi i sezonit të ri tregoi se ka ende pozita në Barcelonë, të cilat janë nën nivel.
Afati i janarit po afron dhe “blaugranat” me urgjencë duhet të reagojnë. Faza defanzive është në alarm.

Lëndimet e Umtiti e Vermaelen, e kanë lënë skuadrën me vetëm dy opsione në mbrojtje; Lenglet e Pique.

Gjithashtu, në krahun e majtë, ku luan Jordi Alba, nuk ka asnjë zëvendësues të “natyrshëm”.

Probleme shihen edhe në fazën ofanzive. Forma jo e mirë e Suarez është shqetësuese. Gjithashtu Munir nuk po tregon atë që pritej prej tij.

Afati i janarit do të jetë determinues për pjesën e mbetur të sezonit për katalunasit.

Mbetet të shihet se çfarë lëvizje do të kryhen nga drejtuesit e klubit.

Gazetari

Read Previous

Edhe në Paris, Enca shfaqet rrugëve duke bërë lëvizje provokuese

Read Next

Cilësohet si e ardhmja, por energjia e erës mund të ndikojë në rritjen e ngrohjes globale