Derisa ka emrin dhe mbiemrin shqip, Adnan Jonuzaj është shqiptar dhe jo belg

MANCHESTER, ENGLAND – FEBRUARY 28: Adnan Januzaj of Manchester United during the Barclays Premier League match between Manchester United and Arsenal at Old Trafford on February 28 in Manchester, England. (Photo by Matthew Ashton – AMA/Getty Images)

Adnan Jonuzaj ka shënuar gol në pjesën e dytë, shkruan Gazeta NewBorn.

Me të shënuar golin ndaj Anglisë, kanë shpërthyer reagimet e kosovarëve.

Ai nuk është quajtur kosovar, por belg, pasi që pretendojnë se Jonuzaj këtë e ka thënë vetë por në të vërtetë Jonuzaj nuk ka deklaruar një gjë të tillë, dhe as që ka thënë se nuk është shqiptar apo kosovar.

Thumbimi ndaj tij ka nisur me të madhe nga dikush duke u quajtur tradhëtar, e nga dikush tjetër duke u quajtur edhe si belg edhe jo shqiptar.

Por si është e mundur që një shqiptar të quhet belg, derisa emri dhe mbiemri i tij është shqiptar.

Derisa e ka këtë emër dhe mbiemër, Adnan Jonuzaj është shqiptar e jo belg.

Gazetari

Read Previous

Selaci: Brenda pak ditësh do të kalojmë në objektin e ri të Komunës

Read Next

A janë të pasur këngëtarët, ja një mashtrim në videoklipin e…?