Deputetja boshnjake mbron UÇK-në: Do të jemi në rrugën e çlirimtarëve!

Deputetja boshnjake në Kuvendin e Kosovës, Duda Balje ka mbrojtur luftën e shenjtë të ushtrisë çlirimtarë të Kosovës.

Përmes një statusi në Facebook, ajo ka thënë se shteti i Kosovës meriton barazi.

“Përjetësisht edhe unë si boshnjake jam dhe do të mbetem në rrugën e çlirimtarëve të shtetit të Kosovës! Shteti ynë, rinia dhe i gjithë populli meritojnë liri, barazi dhe jetë të lumtur”, ka shkruar ajo.

Veteranët e UÇK-së: Po kriminalizohet lufta çlirimtare | ILLYRIA
U bë brenda natës veteran i UÇK-së – Lajmi.net

Fitore H

Read Previous

Akreditohen tri universitete publike në Kosovë

Read Next

Kryeministri Hoti garanton për akuzat e Speciales: Kosova do të respektojë detyrimet ndërkombëtare


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0