Dardan Sejdiu: Kjo është goditje e UÇK-së, jo goditje e keqqeverisjeve të pasluftës

Ish anëtari i PSD-së, Dardan Sejdiuka komentuar rreth akuzave të Gjykatës Speciale në drejtim të Thaçit dhe Veselit. Ai ka një porosi për qytetarët.

Në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar edhe Dardan Sejdiu. Ai thotë se “kjo akuzë ndaj Thaçit dhe Veselit duhet të lexohet si goditje ndaj UÇK-së e jo si goditje ndaj keqqeverisjeve të pasluftës”.

“Sot u godit UÇK, nuk u godit keqqeverisja e pasluftës!

Sot u goditën gjithë gratë e burrat që u drejtuan, kur gjithë ishim strukur, dhe kapën pushkën për liri!

Sot u sulmua Kosova e 17 Shkurtit dhe historia e lirisë dhe pavarësisë së kësaj republike”. 

Ardian H

Read Previous

Pse testimet për vaksinat janë të ndjeshme në Afrikë

Read Next

Cakaj: Jam i bindur në pafajësinë e plotë të Thaçit e Veselit, asnjë nuk mund ta njollosë UÇK-në


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0