1. Home
  2. Uncategorized

Kategori: Uncategorized

Nuk mund të shpërblehet dhe të blihet njohja e Serbisë me tokë shqiptare!

Nuk mund të shpërblehet dhe të blihet njohja e Serbisë me tokë shqiptare!

Në një intervistë, Josep Borrell ka folur për rëndësinë e samitit mes liderëve të BE-së dhe vendeve të rajonit që zhvillohet nesër përmes video-lidhjes. Ai, duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve, nuk e ka…

Read More

Lajm i mirë për gjumashët, gjumi arma më e fortë jetësore për të mposhtur Covid-19

Gjatë kohës së Covid-19, dhe stresit të shtuar që shumica prej nesh po e pëson, aftësia për të fjetur mund të shkatërrohen si pasojë e kësaj situate, kur ne më së shumti kemi nevojë për…

Read More
Kjo do të jetë “Deklarata e Zagrebit”: Ballkani Perëndimor e ka vendin në BE

Kjo do të jetë “Deklarata e Zagrebit”: Ballkani Perëndimor e ka vendin në BE

Bashkimi Evropian do të ritheksojë përkushtimin për perspektivën evropiane të vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor dhe do të mirëpres përkushtimin e këtyre vendeve për këtë perspektivë si një zgjidhje e tyre strategjike. Kjo porosi…

Read More
Armando Dobra zgjedh Shqipërinë

Armando Dobra zgjedh Shqipërinë

Armando Dobra është një nga të rinjtë më të talentuar shqiptarë dhe këtë sezon ka bërë debutimin me skuadrën e Ipswich Town, ndonëse në moshën 19-vjeçare, ndërsa sot ishte në një rrëfim special në emisionin…

Read More
Dr.Skender Destani: Rrëzimi tendencioz i Qeverisë Kurti ka dëmtuar dukshëm jo vetëm Kosovën por edhe Luginën e Presheves

Dr.Skender Destani: Rrëzimi tendencioz i Qeverisë Kurti ka dëmtuar dukshëm jo vetëm Kosovën por edhe Luginën e Presheves

Zhvillimet e fundit në Kosovë, respetkivisht manovrimet të kreut të shtetit me disa liderë të partive në Kosovë po ndiqen me mjaft shqetësim edhe nga shqiptarët jashtë Kosovës, sidomos ata në Luginen e Preshevës të…

Read More
36-vjeçarja: Koronavirusi ma shpëtoi jetën

36-vjeçarja: Koronavirusi ma shpëtoi jetën

Një grua e infektuar me koronavirus në Angli deklaron se virusi i ri ia shpëtoi jetën, pasi gjatë kontrolleve mjekët zbuluan se ajo vuante nga një sëmundje në zemër që nuk ishte diagnostikuar më parë.…

Read More
Qendra e Shëndetit Mendor në Prishtinë publikon numrin kontaktues për përkrahje

Qendra e Shëndetit Mendor në Prishtinë publikon numrin kontaktues për përkrahje

Qendra e Shëndetit Mendor në Prishtinë ka vënë në dispozicion një numër kontaktues për të gjitha ata që kanë nevojë për këshilla gjatë pandemisë nga profesionistët e kësaj qendre. Ky është numri përmes të cilët…

Read More
22 raste aktive me COVID-19 në Kamenicë, 17 janë shëruar, Kastrati thotë se do ritestohen edhe disa tjerë

22 raste aktive me COVID-19 në Kamenicë, 17 janë shëruar, Kastrati thotë se do ritestohen edhe disa tjerë

39 persona nga Kamenica janë konfirmuar deri më tani me virusin COVID-19. Nga ta janë shëruar 17, ndërkaq pritet që të ritestohen edhe disa të tjerë për të parë nëse janë shëruar nga koronavirusi. Kryetari…

Read More

Gjykata Kushtetuese pezullon përsëri Ligjin për Zyrtarët Publikë

Gjykata Kushtetuese ka vendosur masë përkohshme për herë të dytë të Ligjit për Zyrtarët Publikë. Me vendimin e Kushtetueses, ky Ligji do të jetë i pezulluar deri më 30 qershor 2020. Më 8 nëntor 2019,…

Read More
Ngjarje e paparë në Turqi, gjatë kohës së pandemisë

Ngjarje e paparë në Turqi, gjatë kohës së pandemisë

Bllokimi nga koronavirusi bëri që njerëzit në të gjithë botën të qëndrojnë të mbyllur në shtëpitë e tyre, por kjo nuk po është e njejta edhe te kafshët pasi ato po e shfrytëzojnë këtë kohë…

Read More