1. Home
  2. Uncategorized

Kategori: Uncategorized

Qendra për Menaxhim Kufitar njofton për rregullat që duhet ndjekur për të kaluar në kufi

Qendra për Menaxhim Kufitar njofton për rregullat që duhet ndjekur për të kaluar në kufi

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar qytetarët me vendimin e Qeverisë në detyrë për hapjen e disa pikave kufitare, duke ua bërë me dije gjithashtu edhe rregullat të cilat duhet ndjekur gjatë kalimit të…

Read More
Dalin fotografitë e 65-vjeçarit që e përdhunoi 15-vjeçaren në Tiranë bashkë me tre të rinj

Dalin fotografitë e 65-vjeçarit që e përdhunoi 15-vjeçaren në Tiranë bashkë me tre të rinj

Është bërë publik identiteti i 65-vjeçarit Abaz Doku, i cili ka ka abuzuar seksualish me një 15-vjeçare në Tiranë bashkë me tre të rinj. Bëhet me dije se 65-vjeçari Abaz Doku i cili ishte dhe…

Read More
Si mund ta “ribëjë” botën Covid-19

Si mund ta “ribëjë” botën Covid-19

Kriza e koronavirusit, po e riformëson botën tonë. Por a do të jetë ky një transformim afatgjatë? Si janë ridizenjuar restorantet, palestrat, baret dhe parqet, dhe si po i përdorim ato Teksa shumë vende po…

Read More
Çfarë ndodh sot në ‘tregun e ferrit’, Wuhani rihap vatrën e pandemisë së Covid-19

Çfarë ndodh sot në ‘tregun e ferrit’, Wuhani rihap vatrën e pandemisë së Covid-19

Wuhan ka rihapur tregun e famshëm të kafshëve që mendohet se infektoi të gjithë botën. Pas pothuaj 3 muaj i mbyllur, ai që njihet tashmë si “tregu i ferrit” është rihapur me kushte të reja…

Read More
Mali i Zi që 26 ditë pa raste të reja me Covid-19, Sllovenia të dielën shpall fundin e epidemisë

Mali i Zi që 26 ditë pa raste të reja me Covid-19, Sllovenia të dielën shpall fundin e epidemisë

Për të 26-n ditë rresht, në Mal të Zi nuk është regjistruar asnjë rast i ri me koronavirus. Kjo është bërë e ditur të shtunën nga autoritetet shëndetësore të Malit të Zi. Në këtë vend…

Read More
Instituti nga Kosova bëhet pjesë e nismës në mbrojtjen të autonomisë së Hong Kongut

Instituti nga Kosova bëhet pjesë e nismës në mbrojtjen të autonomisë së Hong Kongut

Një institut nga Kosova i është bashkuar një nisme ndërkombëtare, nga parti e organizata nga e mbarë bota, që kundërshtojnë masat e ndërmarra nga Kina mbi Hong Kongun. Instituti për Liri dhe Drejtësi përmes një…

Read More
Murati: Thirrja për mosrespektim të vendimit të Kushtetueses, është thirrje për anarki

Murati: Thirrja për mosrespektim të vendimit të Kushtetueses, është thirrje për anarki

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim dhe ish-ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Valon Murati, ka reaguar vendimit të Gjykatës Kushtetuese lidhur me dekretin e presidentit Thaçi për mandatimin e Avdullah Hotit për kryeministër. Ai përmes…

Read More
Konjufca: Presidenti Thaçi po më pengon edhe mua në punë

Konjufca: Presidenti Thaçi po më pengon edhe mua në punë

Ministri në detyrë i Punëvë të Jashtme Glauk Konjufa e ka përkufizuar betejën mes presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit në detyrë Albin Kurtit si “betejë e popullit për ndryshim në Kosovë”. “Mendoj që beteja mes…

Read More
Gjinovci analizon protestën e sotme: Kosova është gati për protestat më masive që ka parë ndonjëherë

Gjinovci analizon protestën e sotme: Kosova është gati për protestat më masive që ka parë ndonjëherë

Analisti Rron Gjinovci ka analizuar tubimin në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë në atë që është quajtur “prova e dytë për protestë” e organizuar nga lëvizja Vetëvendosje. Gjinovci i cili edhe vetë kishte marrë pjesë në…

Read More
Rreziku nga Covid-19, BIK’u me rekomandime për faljen e namazit të xhumasë

Rreziku nga Covid-19, BIK’u me rekomandime për faljen e namazit të xhumasë

Bashkësia Islame e Kosovës ka dalë me rekomandime për t’u mbrojtur nga rreziku i infektimit me Covid-19. Kryetari i BIK-ut Naim Tërnava, ka rekomanduar që komunat më të mëdha si Prishtina, Podujeva, Mitrovica, Ferizaj, Gjilani,…

Read More