1. Home
  2. Sporte

Kategori: Sporte

Notat e lojtarëve, Juventus 4–1 Torino: Ronaldo yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Juventus 4–1 Torino: Ronaldo yll i ndeshjes

Juventusi ka marr një fitore të rëndësishme ndaj Torinos me rezultat 4-1 në kuadër të javës së 30-të në Serie A. Zonja e Vjetër ishte më e mirë që nga fillimi, duke shënuar që në…

Read More
E zëvendësoi portierin pas dy gabimeve, Tovërlani sqaron vendimin

E zëvendësoi portierin pas dy gabimeve, Tovërlani sqaron vendimin

Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, ka thwnw se ai e zëvendësoi portierin Troshupa pas dy gabimeve të tij që i kushtuan me gola klubit drenicas pasi që dëshironte ta largonte atë nga presioni dhe ta…

Read More
Baftiu me het-trik vazhdon ëndrrën e Ballkanit për titull

Baftiu me het-trik vazhdon ëndrrën e Ballkanit për titull

Ballkani mori fitore me rezultat 5:1, falë het-trikut të shënuar nga Blend Baftiu, në ndeshjen kundër Dukagjinit, që radhitet në fund të tabelës, për ta vazhduar kështu ëndrrën për titull të kampionit këtë sezon. Ballkani…

Read More
Gjilani mposht Feronikelin për t’i mbajtur gjallë shpresat për trofe dhe Evropë

Gjilani mposht Feronikelin për t’i mbajtur gjallë shpresat për trofe dhe Evropë

Gjilani arriti të shënojë fitore me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Feronikelit, për ta vazhduar kështu ëndrrën për t’u shpallur kampion i Kosovës dhe të arrijë kualifikimin në gara evropiane. Kjo fundjavë e solli një…

Read More
Ronaldo shënon nga gjuajtja e lirë, thellohet epërsia e Juventusit

Ronaldo shënon nga gjuajtja e lirë, thellohet epërsia e Juventusit

Juventusi arriti të kalojë në epërsi me rezultat 3:1 në ndeshjen kundër Torinos, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz dhe vlen për xhiron e 30-të të Serisë A. Në minutën e 61-të…

Read More
Fjalët e para të Fikret Shatrit pasi realizoi rrugëtimin sfidues prej 257 kilometra nga Prishtina në Tiranë

Fjalët e para të Fikret Shatrit pasi realizoi rrugëtimin sfidues prej 257 kilometra nga Prishtina në Tiranë

I stërlodhur dhe me e lot gëzimi dhe por tejet krenar në shpirt, atleti Fikret Shatri ka arritur tek sheshi Skënderbeu në Tiranë, duke realizuar rrugëtimin sfidues nga Prishtina për në Tiranë. 45-vjeçari nga Istogu…

Read More
Unitedi mposht thellë dhe me spektakël Bournemouthin në trilerin e shtatë golave

Unitedi mposht thellë dhe me spektakël Bournemouthin në trilerin e shtatë golave

Manchester Unitedi ka fituar me rezultat të thellë 5-2 ndaj Bournemouthit në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të në Ligën Premier. Djajtë e Kuq kanë vazhduar serinë e fitore, duke quar në tre numrin…

Read More
Dorëzohet Setien

Dorëzohet Setien

Quique Setien ka zhvilluar një bisedë me lojtarët e Barcelonës. Trajneri i Barcelonës, Setien, është njeriu me vëmendjen më të madhe në mediet spanjolle (ato të sportit) ditëve të fundit.Setien lidhet me një largim të mundshëm nga Barcelona në fund të…

Read More
CR7 apo LM10? Iniesta: Messi është tjetër, i pakrahasueshëm

CR7 apo LM10? Iniesta: Messi është tjetër, i pakrahasueshëm

Andres Iniesta nuk ka kursyer lëvdatat për Lionel Messi. Ikona e Barcelonës, Andres Iniesta, ka dhënë disa komente lidhurm me lojtarin më të mirë në botë, Lionel Messi si dhe krahasimin që atij i bëhet…

Read More
Setien s’pranon ta komentojë lajmin se Messi do të largohet

Setien s’pranon ta komentojë lajmin se Messi do të largohet

Trajneri nën presion të madh i Barcelonës, Quique Setien, ka refuzuar ta komentojë të ardhmen e kapitenit Lionel Messi në Barcelonë, pas spekulimeve se ai do të largohet verën e ardhshme. Gazeta spanjolle Cadena Ser…

Read More