1. Home
  2. Sporte

Kategori: Sporte

Haradinaj: Investimi në energji alternative është punë e dobishme për Kosovën

Haradinaj: Investimi në energji alternative është punë e dobishme për Kosovën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në përurimin e fluturakeve të para të prodhimit të rrymës me erë, të cilat po bëhen nga kompania “Air Energy”. Me këtë rast, kryeministri Haradinaj tha…

Read More
Të futesh në histori për një dështim epik!

Të futesh në histori për një dështim epik!

Mohammadi puthi topin, e vendosi mbi kokë, e me një rrotullim 360-gradësh tentoi të performonte një teknikë saltoje klasike për rivënien anësore. Me përjashtimin, fatkeqësisht për të, se harroi pjesën më vendimtare të saj: të…

Read More
Emigrantët, të fituarit e mëdhenj të Botërorit rus

Emigrantët, të fituarit e mëdhenj të Botërorit rus

Një formacion që drejtohet nga Vladimir Petkoviç, trajner i Zvicrës. Janë të shumtë emigrantët që bëjnë pjesë në 11-she të ndryshme, e që kanë pasur fatin të afirmohen nëpërmjet futbollit. 11 meshkuj, mes miliona e…

Read More
Këta janë 40 sportistët që përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare

Këta janë 40 sportistët që përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare

Ekipi i Olimpik i Kosovës do të marrë pjesë në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018” me 40 sportistë në 12 sporte të ndryshime, me ç’rast është bërë e ditur edhe lista e sportistëve dhe trajnerëve që…

Read More
Mustedanagiç: Këta dy futbollistë e refuzuan Shqipërinë

Mustedanagiç: Këta dy futbollistë e refuzuan Shqipërinë

Shqipëria përballet me refuzime të fëmijëve të emigrantëve që jetojnë në vende të ndryshme. Një punë në themel, për të zgjedhur më të mirët dhe për të minimizuar gabimet. Trajneri i përfaqësueses së 17-vjeçarëve të…

Read More
Thaçi ia dorëzon flamurin ekipit Olimpik të Kosovës

Thaçi ia dorëzon flamurin ekipit Olimpik të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ia dorëzon solemnisht Flamurin e Kosovës ekipit Olimpik të Kosovës, i cili do të marrë pjesë në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018” në Spanjë. Me këtë rast Thaçi iu ka uruar…

Read More
Luajti 87 minuta në Botëror por nuk mban mend asgjë

Luajti 87 minuta në Botëror por nuk mban mend asgjë

Renato Tapia luajti për 87 minuta në humbjen e Perusë ndaj Danimarkës në ndeshjen e saj hapëse në Kupën e Botës në Rusi, por në fund ishte sikur nuk kishte qenë në fushë fare. Tapia…

Read More
Turpërohet tifozja e moshuar kolumbiane në Rusi, ja çfarë ka bërë

Turpërohet tifozja e moshuar kolumbiane në Rusi, ja çfarë ka bërë

Një tifoze e vjetër nga Kolumbia ka vjedhur 200 rubla nga xhepi i një qytetari nga Moska në qendrën e kryeqytetit si dhe biletën e ndeshjes mes Meksikës dhe Gjermanisë, pasi kishte përfunduar ndeshja. Sipas…

Read More
Kundërshtarët e mundshëm të Dritës dhe Prishtinës në rast kualifikimi tutje në garat evropiane

Kundërshtarët e mundshëm të Dritës dhe Prishtinës në rast kualifikimi tutje në garat evropiane

Në raundin preliminar për Ligën e Kampionëve, i cili debuton për herë të parë këtë sezon, do të luftojnë vetëm katër skuadra, kampionet e vendeve të renditura më së ulëti nga UEFA. Drita do të…

Read More
Lajm i mirë për Zvicrën, Behrami do të jetë gati për derbin me Serbinë

Lajm i mirë për Zvicrën, Behrami do të jetë gati për derbin me Serbinë

Valon Behrami do të jetë gati për ndeshjen shumë të rëndësishme të Zvicrës në Kupën e Botës ndaj Serbisë. Përfaqësuesja e Zvicrës të dielën mbrëmë ka marrë një barazim historik ndaj Brazilit në grupin E.…

Read More