1. Home
 2. Sporte

Kategori: Sporte

  Reja presion Islandës: Nuk qëndrojmë në mbrojtje, Grezda?

  Islanda është “treni” i fundit për të mbajtur të gjallë shpresën se mund të kualifikohemi sërish në një europian. Shqipërisë i duhet me çdo kusht të dalë me pikë nga kjo transfertë për të mbajtur…

  Read More
  Gianluigi Buffon largohet nga PSG-ja

  Gianluigi Buffon largohet nga PSG-ja

  Portieri italian, Gianluigi Buffon, 41 vjeç, do të largohet nga PSG-ja këtë verë, njoftoi klubi të mërkurën, pas një sezoni të munguar për ish-portierin e “Juventusit” që nuk arriti dot të ndihmojë “Parisin” të vazhdojë…

  Read More
  Granit Xhaka: Nuk do ta bëjë më shqiponjën

  Granit Xhaka: Nuk do ta bëjë më shqiponjën

  Mesfushori i Zvicrës, Granit Xhaka, në një intervistë për Blick.ch ka folur rreth simbollit të shqiponjes dykrenare që e pati bërë në ndeshjen me Serbinë, ku Zvicra e pati fituar takimn me rezultat 2-1, me…

  Read More

  Bokseri kosovar: Do ta shkatërroj djalin e Arkanit e Cecës në ring

  Petrit Mazrekaj boksier profesional me 17 ndeshje te luajtura anje humbje 13 tyre te perfunduara me nokaut sonte ka qene i pranishem n’Kosove Show. I biri i kriminelit serb tash i vdekur dhe kengetares serbe…

  Read More
  KBF Prishtina dhe KFF Mitrovica u shpërblyen me nga 10 mijë euro

  KBF Prishtina dhe KFF Mitrovica u shpërblyen me nga 10 mijë euro

  Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Kujtim Gashi, ka pritur në takim basketbollistet e Klubit Prishtina dhe futbollistet e  Klubit Mitrovica bashkë me trajneret e tyre. Qëllimi i këtij takimi ishte mbështetja e klubeve me…

  Read More
  10 trajnerët më të paguar në botë, ja kush kryeson

  10 trajnerët më të paguar në botë, ja kush kryeson

  Pas zyrtarizmit të Antonio Contes tek Inter, lista e trajnerëve më të paguar në botë ka pësuar ndryshime. I pari vazhdon të jetë trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola i cili ka një pagë me…

  Read More
  Shokohet bota e futbollit, ndërron jetë ish ylli i Arsenalit dhe Real Madridit

  Shokohet bota e futbollit, ndërron jetë ish ylli i Arsenalit dhe Real Madridit

  Ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeçare ish sulmuesi i Arsenalit, Real Madridit dhe disa skuadrave tjera evropiane, Jose Antonio Reyes, pas një aksidenti me veturë. Jose Antonio Reyes, ka ndërruar jetë të shtunën pas…

  Read More
  Messi i dëshpëron të gjithë: “Nuk e di nëse do të luaj në botërorin e Katarit”

  Messi i dëshpëron të gjithë: “Nuk e di nëse do të luaj në botërorin e Katarit”

  Lionel Messi ka pranuar se nuk është i sigurt nëse do të jetë në gjendje të luajë në Kupën e Botës ‘Katari 2022’.> Ylli i Barcelonës në kohën kur do të fillojë Kupa e Botës…

  Read More
  Behar Maliqi e vendos të ardhmen

  Behar Maliqi e vendos të ardhmen

  Klubi i Llapit po vazhdon bashkëpunimin me futbollistët që ishin pesha kryesore e skuadrës, kësisoj rrugën e besnikërisë dhe vazhdimin e kontratës edhe për 1 vit e ka bërë edhe mesfushori defanziv, Behar Maliqi, raporton…

  Read More
  Rizespor i cakton çmimin Vedat Muriqit

  Rizespor i cakton çmimin Vedat Muriqit

  Rizespor i ka caktuar çmimin sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqit. Sulmuesi i Kosovës ka pasur sezonin më të mirë në karrierën e tij, duke arritur të shënojë 17 gola në Superligën e Turqisë. Paraqitjet e…

  Read More