1. Home
  2. Sporte

Kategori: Sporte

Manchester City përjashtohet nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme

Manchester City përjashtohet nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme

Manchester City është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme nga UEFA, dhe është gjobitur me 30 milionë euro, pasi u zbulua se klubi ka thyer rregullat financiare që ka përcaktuar UEFA.…

Read More
Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Federata e Futbollit të Maqedonisë ka vendosur të mos shesë biletat online. Arsyeja e vetme për mos shitjen e biletave në mënyrë elektrike është siguria  në këtë ndeshje raporton sportpres, duke iu referuar burimeve të…

Read More
​Së shpejti përcaktohet lokacioni për shtatoren e Majlinda Kelmendit

​Së shpejti përcaktohet lokacioni për shtatoren e Majlinda Kelmendit

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në takim kryetarin e Federatës së Xhudos të Kosovës Agron Kuka, përzgjedhësin e Kosovës në xhudo Driton Kuka si dhe xhudistët që kanë fituar…

Read More
E konfirmon trajneri i PSG-së, Neymar do të udhëtojë në Dortmund

E konfirmon trajneri i PSG-së, Neymar do të udhëtojë në Dortmund

Neymar ka lënë prapa problemet me brinjë. Lajmin e ka konfirmuar trajneri i Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel. Braziliani mungon që nga fitorja 5-0 më 1 shkurt ndaj Montpellier, pa të cilin PSG mposhti në Ligë…

Read More
Setien: Kemi baras gjasa me Real Madridin për ta fituar La Ligën

Setien: Kemi baras gjasa me Real Madridin për ta fituar La Ligën

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien, beson se skuadra e tij ka po aq gjasa sa rivali i madh, Real Madridi, për ta fituar titullin e La Ligës, përkundër që madrilenët i kanë tri pikë më…

Read More
Garë e ashpër në mes të Realit e Barçës për Lautaron

Garë e ashpër në mes të Realit e Barçës për Lautaron

Sulmuesi argjentinas i Interit është bërë objektiv i klubeve të mëdha evropiane, pas shkëlqimit me “Nerazzurri” këtë sezon Real Madridi dhe Barcelona janë futur në garë të ashpër për futbollistin e Interit, Lautaro Martinez. Lajmin…

Read More
Juventusi e rikthen interesimin për Willianin

Juventusi e rikthen interesimin për Willianin

Mesfushori ofanziv brazilian është duke e kaluar vitin e fundit të kontratës me Chelsean, me të cilën nuk ka marrëveshje për vazhdimin e saj Juventusi e ka rikthyer interesimin për Willianin, shkruan Gazeta Express. Ylli…

Read More
Chelseat i duket i shtrenjtë Sancho

Chelseat i duket i shtrenjtë Sancho

“Blues” nuk janë të gatshëm t’i paguajnë 120 milionë euro për mesfushorin ofanziv të Borussia Dortmundit, të cilin e duan disa klube të Premierligës Jadon Sancho është njëri prej futbollistëve më të kërkuar në treg…

Read More
Trajneri i ri i Kosovës: Bashkërisht mund të jemi të suksesshëm në parakualifikimet e Botërorit

Trajneri i ri i Kosovës: Bashkërisht mund të jemi të suksesshëm në parakualifikimet e Botërorit

Christos Marmarinos do t’ju prijë “Dardanëve” në fazën parakualifikuese të Botërorit 2023, e cila fillon këtë muaj Federata e Basketbollit të Kosovës e ka prezantuar sot përzgjedhësin e ri. Christos Marmarinos do t’i prijë Përfaqësueses…

Read More
Interi identifikon zëvendësuesit e mundshëm të Lautaro Martinezit

Interi identifikon zëvendësuesit e mundshëm të Lautaro Martinezit

Romelu Lukaku mund ta ketë një tjetër partner në vijën e sulmit gjatë sezonit të ardhshëm në Inter. Kjo pasi që Lautaro Martinez ka ngjallur interesim te Barcelona dhe Real Madridi, pasi u bë e…

Read More

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0