1. Home
  2. Sporte

Kategori: Sporte

E papritur: Donnarumma mund t’i bashkohet Juventusit

E papritur: Donnarumma mund t’i bashkohet Juventusit

Juventusi thuhet se po planifikon të rrit interesin e tyre për portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumma, duke i ofruar Merih Demiral ose Daniele Rugani në këmbim. Me 19 muaj të mbetur në marrëveshjen aktuale të…

Read More
Kosova humb shansin për kualifikim direkt, por ëndrra vazhdon

Kosova humb shansin për kualifikim direkt, por ëndrra vazhdon

Edhe matematikisht, Kosova nuk ia ka dalë që të kualifikohet në “Euro 2020” përmes kualifikimeve të rregullta, por ëndrra vazhdon. Kosova do ta kërkojë Kampionatin Evropian përmes Nations League Kosova është mposhtur 2-1 nga Çekia…

Read More
Flet Golashënuesi: Jam krenar me secilin lojtar dhe secilin nga stafi

Flet Golashënuesi: Jam krenar me secilin lojtar dhe secilin nga stafi

Atdhe Nuhiu ka dhënë komentet e tij pas ndeshjes kundër Çekisë. Nuhiu është shprehur i lumtur me mundësinë që i dha trajneri, por ka shprehur edhe mërzinë për dëmtimin e Vedat Muriqit, i cili pësoi…

Read More
Challandes pas humbjes në Çeki: Kosova duhet të jetë krenare, nuk mund të jem nervoz

Challandes pas humbjes në Çeki: Kosova duhet të jetë krenare, nuk mund të jem nervoz

Bernard Challandes ka dhënë komentet e tij pas humbjes nga Çekia. Trajneri Bernard Challandes ështe shprehur krenar me skuadrën e tij, edhe pas humbjes së Çekisë. Ai ka lavdëruar skuadrën për kampanjën, por jo edhe…

Read More
Nuhiu: “Jemi të mërzitur”

Nuhiu: “Jemi të mërzitur”

Atdhe Nuhiu nuk e ka fshehur zhgënjimin pas humbjes 2-1 nga Çekia dhe dështimit për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian përmes kualifikimeve të rregullta. Ai realizoi golin e vetëm të ‘Dardanëve’ në humbjen nga Çekia.…

Read More
Thaçi pas ndeshjes së “Dardanëve” në Çeki: Në humbje dhe fitore, jeni heronjtë tanë

Thaçi pas ndeshjes së “Dardanëve” në Çeki: Në humbje dhe fitore, jeni heronjtë tanë

Pas humbjes së Kosovës në futboll në ndeshjen kundër Çekisë, presidenti Hashim Thaçi ka shkruar se futbollistët e Kombëtares janë heronjtë e Kosovës. Ai ka ndjekur lojën nga afër në Plzen të Çekisë dhe ka…

Read More
Berisha: Sot kemi luajtur më së keqi

Berisha: Sot kemi luajtur më së keqi

Futbollisti Valon Berisha ka thënë se pjesa e parë e ndeshjes kundër Çekisë ka qenë më e keqja që Kosova e ka luajtur prej që kanë nisur kualifikimet për kampionatin evropian. “Prej fillimit, bile pjesa…

Read More
Formacionet zyrtare: Çekia – Kosova

Formacionet zyrtare: Çekia – Kosova

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Çekisë dhe Kosovës. Duke nisur nga ora 20:45, në ‘Doosan Arena’, Cekia dhe Kosova do të zhvillojnë ndeshjen që po konsiderohet si një finale, për shkak se që…

Read More
Erdhi dita e madhe, Kosova kërkon fitore në Çeki

Erdhi dita e madhe, Kosova kërkon fitore në Çeki

Kosova sot do të luajë ndeshjen më të rëndësishme në histori të saj, atë ndaj Çekisë. “Dardanët” kanë udhëtuar në Çeki për tri pikë dhe këtë e konfirmuan edhe Valon Berisha e Bernard Challandes, në…

Read More
Xhaka i reagon trajnerit të Shqipërisë: Unë kurrë s’e refuzoj Kombëtaren kuqezi

Xhaka i reagon trajnerit të Shqipërisë: Unë kurrë s’e refuzoj Kombëtaren kuqezi

Taulant Xhaka ka thënë se ka mbetur i habitur me komentet e trajnerit të Shqipërisë, Edi Reja, se gjoja mesfushori i Baselit e ka refuzuar ftesën për t’u grumbulluar me ekipin kombëtar për ndeshjet e…

Read More