1. Home
 2. Sporte

Kategori: Sporte

  Chelsea synon rikthimin të fitoret, pasi humbi me Liverpool

  Chelsea synon rikthimin të fitoret, pasi humbi me Liverpool

  Chelsea rikthehet këtë javë në xhiron e tretë në Premier Ligë ku do të përballet me skuadrën që sivjet u promovua në Premier Ligë, West Bromwhich Albion Blutë e Londrës synojnë që të rikthehen te…

  Read More
  Shtyhet ndeshja në mes të Genoas dhe Napolit shkaku i Covid-19

  Shtyhet ndeshja në mes të Genoas dhe Napolit shkaku i Covid-19

  Ndeshja e Genoas kundër Napolit në Serie A që është dashur të luhet në ora 18:00 është shtyrë për në ora 19:00 për shkak se portieri Mattia Perin u testua pozitivë me COVID-19 Java e…

  Read More
  Legjenda kritikon Barcën për largimin e Suarez

  Legjenda kritikon Barcën për largimin e Suarez

  Rivaldo ka kritikuar Barcelonën që ka lejuar largimin e Luis Suarez, i cili iu bashkua Atletico Madrid. Sulmuesi uruguaian pas gjashtë sezonesh të kaluara në ‘Camp Nou’, ka nisur një aventurë të re tek Atletico…

  Read More
  Suarez: I motivuar që ta ndihmoj Atleticon, Griezmann e Godin më thanë fjalë të mira për klubin

  Suarez: I motivuar që ta ndihmoj Atleticon, Griezmann e Godin më thanë fjalë të mira për klubin

  Luis Suarez është i ngazëllyer që u bashkua me Atletico Madrid, ndërsa thotë se do të luftojë shumë që ta ndihmojë klubin në luftë për trofe. Nr.9 ka mbërritur në “Wanda Metropolitano”, pasi ishte klubi…

  Read More
  E konfirmon trajneri i Romës, Kumbulla do të startojë kundër Juventusit

  E konfirmon trajneri i Romës, Kumbulla do të startojë kundër Juventusit

  Po afron dita e madhe për 20-vjeçarin, Marash Kumbulla. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, do të bëjë paraqitjen e parë me fanellën e Romës në Serie A të dielën mbrëma. Trajneri i Romës, Paulo Fonseca, ka…

  Read More
  Kjo është arsyeja që Xherdan Shaqiri nuk po arrin të firmos me asnjë skuadër

  Kjo është arsyeja që Xherdan Shaqiri nuk po arrin të firmos me asnjë skuadër

  Monaco dhe Sevilla të interesuara për Shaqirin, kjo është e vetmja pengesë! Skuadra e Monacos dhe Sevillës thuhet se janë të interesuar të nënshkruajnë me futbollistin e Liverpoolit, Xherdan Shaqirin, por diçka nuk po shkon në këtë drejtim.…

  Read More
  Conte për Perishiqin: Kur ke këtë dëshirë dhe entuziasëm kaq të madh

  Conte për Perishiqin: Kur ke këtë dëshirë dhe entuziasëm kaq të madh

  Ivan Perishiq u rikthye tek Interi, pas huazimit tek Bayern Mynihu. Kroati mbylli një sezon mjaft të mirë me bavarezët, ku fitoi Bundesligën, Kupën e Gjermanisë dhe Championsin. Mesfushori ka qenë i lidhur me disa skuadra,…

  Read More
  Koeman thotë se e kupton Leo Messin pas largimit të Suarezit

  Koeman thotë se e kupton Leo Messin pas largimit të Suarezit

  Ronald Koeman, trajneri i Barcelonës, është shfaqur në konferencë për media para ndeshjes me Villarrealin. Ai është pyetur disa herë për largimin e Luis Suarez, për mërzitjen e Lionel Messit. “Është normale që Messi është…

  Read More
  Real Madridi konfirmon lëndimin e Marcelos

  Real Madridi konfirmon lëndimin e Marcelos

  Real Madridi ka konfirmuar se Marcelo nuk do të mund të luajë kundër Real Betisit në kuadër të javës së tretë në La Liga. Mbrojtësi brazilian ka pësuar lëndim në shpin dhe nuk do të…

  Read More
  Duhet t’i shikoni këto pamje të Messit në mungesë të Suarezit

  Duhet t’i shikoni këto pamje të Messit në mungesë të Suarezit

  Ia larguan shokun më të mirë, brenda dhe jashtë fushës. Ky sezon, do të jetë i çuditshëm për Lionel Messin, pasi ia larguan shokun më të mirë, brenda dhe jashtë fushës, Luis Suarezin. Mungesa e…

  Read More