1. Home
  2. Sporte

Kategori: Sporte

Rrahmani te Napoli, kjo është vlera e transferimit të tij

Rrahmani te Napoli, kjo është vlera e transferimit të tij

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani është shumë afër zyrtarizimit si futbollist i Napolit. Mediat italiane bëjnë të ditur se mbrojtësi i Hellas Veronës do të transferohet te gjiganti italian për 12 milionë euro.…

Read More
MCGREGOR BËN KËTË SAKRIFICË, JANË BËRË KATËR MUAJ QË…

MCGREGOR BËN KËTË SAKRIFICË, JANË BËRË KATËR MUAJ QË…

Conor McGregor, në një intervistë për ESPN, ka deklaruar se për rikthimin e tij në kafaz ka hequr dorë nga alkooli. Irlandezi tha se gjatë përgatitjeve për duelin ndaj Donald Cerrone në eventin UFC-246 (18…

Read More
Zyrtare: Vreshtarët prezantojnë qendrën 208 cm të gjatë

Zyrtare: Vreshtarët prezantojnë qendrën 208 cm të gjatë

KB Rahoveci pasi mposhti në fundjavë liderin dhe kampionin aktual të Superligës, Prishtinën, sot ka bërë edhe një goditje. Skuadra vreshtare ka prezantuar qendrën 208 cm të gjatë, Raheem Johnson. Më poshtë njoftimi zyrtar i…

Read More
Eriksen gjithnjë e më afër Interit

Eriksen gjithnjë e më afër Interit

Mesfushori i Tottenhamit, Christian Eriksen është gjithmonë e më afër Interit. Pas bisedimeve të para të zhvilluara ndërmjet klubit të Interit dhe agjentit të lojtarit danez, gjatë kësaj mesjave pritet që sërish të ketë takime…

Read More
Kapiteni i Rahovecit shpreson të ketë suksese edhe me Kosovën

Kapiteni i Rahovecit shpreson të ketë suksese edhe me Kosovën

Është vetëm 18 vjeçar, por lider në fushë. Kjo ka bërë skuadra e Rahovecit t’i besojë për shiritin e kapitenit. Është ky Bardh Rexha, i cili flet për synimet me Rahovecin dhe Kosovën U20.  “Ky…

Read More
Gjilani luan nesër miqësoren e parë, kundërshtar do ta ketë “rivalin” e Kupës së Kosovës

Gjilani luan nesër miqësoren e parë, kundërshtar do ta ketë “rivalin” e Kupës së Kosovës

Në kuadër të përgatitjeve për pjesën pranverore, skuadra e Gjilanit ditën e nesërme (e mërkure), zhvillon ndeshje kontrolluese. Gjilani për kundërshtar do ta ketë ekipin e 2 Korrikut. Ndeshja miqësore dhe e para për vitin…

Read More
Real Madrid me ofertë të çmendur për Milan Skriniar

Real Madrid me ofertë të çmendur për Milan Skriniar

Skuadra madrilene është në kërkim të një mbrojtësi, për të përforcuar edhe më shumë repartin defansiv të skuadrës. Sllovaku është një ndër qendërmbrojtësit më të mirë në botë për momentin dhe përpos Realit për të…

Read More
Atletico Madrid synon sulmuesin e Arsenlit

Atletico Madrid synon sulmuesin e Arsenlit

Gjiganti spanjoll Atletico Madrid është në kërkim të një sulmuesi tjetër. Sipas asaj që shkuan Marca, Atletico Madrid është duke synuar ta sjellë në kryeqytetin spanjoll sulmuesin e Arsenalit, Alexandre Lacazette, transmeton KosovaPress. Përpos Lacazette…

Read More
Kosova U17 niset drejt Turqisë

Kosova U17 niset drejt Turqisë

Kombëtarja U17 sot do të udhëtojë në Turqi ku do të marrë pjesë në turneun tradicional “Mercedes Benz Aegean Cup International Youth Tournament”. Djelmoshat e prirë nga Besnik Kollari të hënën zhvilluan stërvitjen e fundit…

Read More
​Derbi shqiptar në Ligën Ballkanike

​Derbi shqiptar në Ligën Ballkanike

Sot do të zhvillohet derbi shqiptar në Ligën Ballkanike ndërmjet Vllanizë së Shkodrës dhe Pejës. Vllaznia ka një fitore dhe katër humbje deri më tani, kurse pejanët kanë tri fitore dhe tri humbje. Verdhezinjtë kanë…

Read More