1. Home
  2. Sporte

Kategori: Sporte

Juventusi ka tri plane të ndryshme për të arritur te Mauro Icardi në këtë verë

Juventusi ka tri plane të ndryshme për të arritur te Mauro Icardi në këtë verë

Për rolin e sulmuesit, zgjedhja e parë e Fabio Paraticit ka qenë gjithnjë Mauro Icardi. Siç e ka përmendur më parë drejtori sportiv i Juventusit, afati kalimtar i transferimeve mund të jetë i stilit NBA,…

Read More
Përmirësohet gjendja e Rustu, por mbetet ende në spital

Përmirësohet gjendja e Rustu, por mbetet ende në spital

Nga Turqia vijnë lajme të mira për gjendjen shëndetësore të legjendës së kombëtares turke, Rustu Recber, i cili u shtrua në spital disa ditë më parë i infektuar me coronavirus. Sikurse kanë njoftuar shërbimet shëndetësore,…

Read More
Boksierët e Kosovës dalin negativ në testin për coronavirus

Boksierët e Kosovës dalin negativ në testin për coronavirus

Boksierët e Kosovës që ishin të izoluar për 15 ditë, janë testuar të enjten për coronavirus dhe kanë dalë negativ. Këtë e ka bërë të ditur trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Besim Brahimi përmes një…

Read More
Modric dëshiron të qëndrojë në Madrid deri në vitin 2021

Modric dëshiron të qëndrojë në Madrid deri në vitin 2021

Luka është i vendosur të qëndrojë në Madrid Luka Modric dëshiron të përmbushë kontratën me Real Madridin, kjo do të thotë se ai do ta veshë fanellën e Los Blancos deri më 30 qershor 2021.…

Read More
FFK ngushëllon familjen Shurdhani

FFK ngushëllon familjen Shurdhani

Ish-futbollisti i KF Lepencit, Trimor Shurdhani ka ndërruar jetë. Edhe FFK i ka shprehur ngushëllime familjes për vdekjen e ish-lojtarit. Telegram ngushëllimi për Familjen Shurdhani nga FFK: E nderuar Familje Shurdhani! Me dhimbje të thellë…

Read More
Zanetti: Lautaro është i lumtur në Inter

Zanetti: Lautaro është i lumtur në Inter

Zanetti shpreson që Lautaro të qëndrojë sa më gjatë të jetë e mundur te interi Barcelona është duke insistuar për sulmuesin, Lautaro Martinez, që është rritur shumë lojtar dhe e shohin zëvendësuesin ideal të Luis…

Read More
Te Napoli të bindur: Rrahmani lojtari i duhur për Gattuson

Te Napoli të bindur: Rrahmani lojtari i duhur për Gattuson

Drejtori sportiv i Napolit, Cristiano Giuntoli, ka shpjeguar pse Amir Rrahmani i është mbrojtësi ideal për Gennaro Gattuson dhe klubin napolitan.   Rrahmani kaloi te Napoli pas një marrëveshje në vlerë 14 milionë euro, por…

Read More
Shkëmbimi Verratti-Pjanic, pse nuk u krye marrëveshja

Shkëmbimi Verratti-Pjanic, pse nuk u krye marrëveshja

Juventusi u përpoq të jap Miralem Pjanicin si pjesë e marrëveshjes për shkëmbim me Marco Verrattin, por Paris Saint-Germain menjëherë e hodhi poshtë propozimin. Sipas gazetës Tuttosport, gjithmonë mesfushori italian është pëlqyer nga bardhezinjtë, që…

Read More
Munishi: Koha që Rashica të transferohet te një klub i madh

Munishi: Koha që Rashica të transferohet te një klub i madh

Munishi mendon se verën që po vjen, Rashica mund të lërë Bundesligën për një gjigant evropian. Ismet Munishi është një nga personazhet më të spikatura të futbollit në Kosovë. Aktualisht trajner i skuadrës së Ballkanit,…

Read More
Cristiano thotë se Amir Rrahmani është blerje e shkëlqyer për Napolin

Cristiano thotë se Amir Rrahmani është blerje e shkëlqyer për Napolin

Giuntoli ka lavdëruar blerjen e re, Amir Rrahmani. Pas disa muajsh duke shkëlqyer te Hellas Verona, Amir Rrahmani u transferua te Napoli për 14 milionë euro, derisa pjesën e mbetur të sezonit po e kalon…

Read More