1. Home
  2. Sporte

Kategori: Sporte

Modric: E kemi ditur se do të fitonim pa Ronaldon

Modric: E kemi ditur se do të fitonim pa Ronaldon

Real Madridi e mori një goditje të fuqishme kur Cristiano Ronaldo vendosi të ikën për t’iu bashkuar Juventusit, por Luka Modric këmbëngul se ai dhe bashkëlojtarët e tij madrilenë nuk e kishim humbur asnjëherë mendësinë…

Read More

Ylli i Liverpoolit e bombardon portën e Chelseat

Liverpooli ka kaluar në epërsi 1:0 kundër Chelseat, në një ndeshje të Premierligës që po zhvillohet momentalisht në Anfield. Naby Keita shënoi për 1:0 për Liverpoolin në minutën e 23-të, Ai realizoi gol të jashtëzakonshëm…

Read More

Formacionet zyrtare: Inter – Fiorentina

Inter dhe Fiorentina takohen në ‘San Siro’ për të zhvilluar ndeshjen e xhiros së 35-të të Serie A. ‘Zikaltërit’, tashmë të dorëzuar në garën për titull, do të kërkojnë të shtynë festën e titullit për…

Read More

Man United buzë kualifikimit në Ligën e Kampionëve, pavarësisht barazimit me West Hamin

Manchester Unitedi është ndalur nga West Hami me një barazim 1:1 të mërkurën, por mbetet në pozitë ideale për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Talenti premtues Mason Greenwood e shpëtoi Unitedin…

Read More

Manchester United e barazon rezultatin kundër West Ham, shënon talenti premtues

Manchester United e ka barazuar në 1:1 rezultatin kundër West Hamit, në një ndeshje të Premierligës që po zhvillohet momentalisht në Old Trafford. Mason Greenwood shënoi për 1:1 në minutën e 51-të, raporton Gazeta Express.…

Read More

West Ham në epërsi kundër Manchester Unitedit

West Hami ka kaluar në epërsi 1:0 kundër Manchester Unitedit, në një ndeshje të Premierligës që po zhvillohet momentalisht në Old Trafford. Michail Antonio shënoi për 1:0 për West Hamin në minutën e 45-të, raporton…

Read More

Kështu e feston Drita titullin në Superligë

Trajneri dhe lojtarët e Dritës i janë gëzuar së bashku fitimit të titullit të kampionit në Ipko Superligë, pasi ishin mbledhur për ta para duelin i cili edhe i bëri kampion. Drita është shpallur kampione…

Read More

Munishi: Ballkani im ishte bukuria e këtij sezoni

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, këmbëngul se skuadra e tij e ka prodhuar futbollin më të bukur në Ipko Superligë këtë sezon, pavarësisht se dështoi të shpallej kampione një javë para përfundimit të edicionit 2019/20.…

Read More

Trajneri i Gjilanit: Ne e merituam titullin, jam i trishtuar

Gjilani shmangu humbjen ndaj Ballkanit me një gol të shënuar nga Razak në minutat shtesë, që i dha zyrtarisht titullin kampion Dritës dhe njëkohësisht çoi skuadrën e Gentian Mezanit më pranë një vendi në Europa…

Read More

Kampioni, deputetja dhe artisti takohen në Tale të Lezhës

Disa foto që u publikuan në rrjetet e tyre sociale treguan se bregdeti i bukur i Shqipërisë e konkretisht në Tale të Lezhës, i kishte bashkuar ata. Po flasim për kampionin e xhudos Anton Cenaj,…

Read More

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0