Këta janë 40 sportistët që përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare

Ekipi i Olimpik i Kosovës do të marrë pjesë në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018” me 40 sportistë në 12 sporte të ndryshime, me ç’rast është bërë e ditur edhe lista e sportistëve dhe trajnerëve që do të përfaqësojnë vendin tonë. Risi e këtij ekipi do të jetë edhe Majlinda Kelmendi, e cila nuk do të […]

Mustedanagiç: Këta dy futbollistë e refuzuan Shqipërinë

Shqipëria përballet me refuzime të fëmijëve të emigrantëve që jetojnë në vende të ndryshme. Një punë në themel, për të zgjedhur më të mirët dhe për të minimizuar gabimet. Trajneri i përfaqësueses së 17-vjeçarëve të Shqipërisë, Xhemal Mustedanagiç do të nisë seleksionimet, për një grumbullim që përfshin afro 50 futbollistë të grupmoshës 15-vjeç, për të […]

Thaçi ia dorëzon flamurin ekipit Olimpik të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ia dorëzon solemnisht Flamurin e Kosovës ekipit Olimpik të Kosovës, i cili do të marrë pjesë në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018” në Spanjë. Me këtë rast Thaçi iu ka uruar suksese sportistëve, me në krye kampionen olimpike Majlinda Kelmendin, transmeton Koha.net. Kelmendi ka thënë se shpreson se këta sportistë do […]

Luajti 87 minuta në Botëror por nuk mban mend asgjë

Renato Tapia luajti për 87 minuta në humbjen e Perusë ndaj Danimarkës në ndeshjen e saj hapëse në Kupën e Botës në Rusi, por në fund ishte sikur nuk kishte qenë në fushë fare. Tapia u largua nga loja tre minuta para fundit pas një përplasjeje kokë me kokë me Kjaer, dhe ka thënë pas […]

Turpërohet tifozja e moshuar kolumbiane në Rusi, ja çfarë ka bërë

Një tifoze e vjetër nga Kolumbia ka vjedhur 200 rubla nga xhepi i një qytetari nga Moska në qendrën e kryeqytetit si dhe biletën e ndeshjes mes Meksikës dhe Gjermanisë, pasi kishte përfunduar ndeshja. Sipas burimeve, incidenti ka ndodhur në mbrëmjen e 17 qershorit pranë metrosë Park Kultury. “Në hyrje të metrosë, policët kanë arrestuar […]

Lajm i mirë për Zvicrën, Behrami do të jetë gati për derbin me Serbinë

Valon Behrami do të jetë gati për ndeshjen shumë të rëndësishme të Zvicrës në Kupën e Botës ndaj Serbisë. Përfaqësuesja e Zvicrës të dielën mbrëmë ka marrë një barazim historik ndaj Brazilit në grupin E. Pak minuta para fundit të kësaj ndeshje, lojtari më i mirë i Zvicrës në fushë që neutralizoi Neymarin, u detyrua […]

Real Madrid ofron 150 milionë dhe portierin për Salah

Real Madrid po përpiqet seriozisht për ta transferuar Mohamed Salah. Los Blancos kanë përgatitur një plan të ri në përpjekjen e tyre për ta bindur Liverpoolin që t’ia shesë egjiptianin. Bëhet fjalë për 150 milionë plus portieri Keylor Navas me të cilat synohet të arrihet një marrëveshje. Liverpool besohet se është në gjah për një […]

Thiago Silva po vdiste në Rusi, por askush nuk e kuptoi

Trembëdhjetë vite më parë, Thiago Silva ka rrezikuar të vdiste për shkak të tuberkulozi në një spital të Moskës dhe është shpëtuar nga mjekës rusë. Ka kaluar gjashtë muaj i vetëm në një dhomë, me frikën se nuk do të mund të luante më futboll. Ato kanë qenë ditë të tmerrshme, por tani është kthyer […]

Brazili e Zvicra ndajnë pikët

Një ndeshje spektakolare është zhvilluar ndërmjet Brazilit dhe Zvicrës në ndeshjen e tyre të parë në Botërorin “Rusia 2018”. Valon Behrami, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri e Blerim Xhemaili kanë bërë paraqitje fantastike për Zvicrën në barazimin 1 me 1, transmeton Koha.net. Philippe Coutinho kaloi Brazilin në epërsi me një gol shumë të bukur në minutën […]

1 32 33 34 35