Haradinaj: Investimi në energji alternative është punë e dobishme për Kosovën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në përurimin e fluturakeve të para të prodhimit të rrymës me erë, të cilat po bëhen nga kompania “Air Energy”. Me këtë rast, kryeministri Haradinaj tha se arsyeja e vizitës është për tu njohur më për së afërmi me përparimet që kanë ndodhë në investimet në […]

Të futesh në histori për një dështim epik!

Mohammadi puthi topin, e vendosi mbi kokë, e me një rrotullim 360-gradësh tentoi të performonte një teknikë saltoje klasike për rivënien anësore. Me përjashtimin, fatkeqësisht për të, se harroi pjesën më vendimtare të saj: të lëshonte topin nga duart! Ndaj, le ta themi njëherë e përgjithmonë se, kjo nuk është koha e përshtatshme për t’u […]

Emigrantët, të fituarit e mëdhenj të Botërorit rus

Një formacion që drejtohet nga Vladimir Petkoviç, trajner i Zvicrës. Janë të shumtë emigrantët që bëjnë pjesë në 11-she të ndryshme, e që kanë pasur fatin të afirmohen nëpërmjet futbollit. 11 meshkuj, mes miliona e miliona të përzgjedhur, të larguar nga luftrat që e kishin përfshirë globin nga fillimi i viteve ‘90 deri në vitet […]

Këta janë 40 sportistët që përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare

Ekipi i Olimpik i Kosovës do të marrë pjesë në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018” me 40 sportistë në 12 sporte të ndryshime, me ç’rast është bërë e ditur edhe lista e sportistëve dhe trajnerëve që do të përfaqësojnë vendin tonë. Risi e këtij ekipi do të jetë edhe Majlinda Kelmendi, e cila nuk do të […]

Mustedanagiç: Këta dy futbollistë e refuzuan Shqipërinë

Shqipëria përballet me refuzime të fëmijëve të emigrantëve që jetojnë në vende të ndryshme. Një punë në themel, për të zgjedhur më të mirët dhe për të minimizuar gabimet. Trajneri i përfaqësueses së 17-vjeçarëve të Shqipërisë, Xhemal Mustedanagiç do të nisë seleksionimet, për një grumbullim që përfshin afro 50 futbollistë të grupmoshës 15-vjeç, për të […]

Thaçi ia dorëzon flamurin ekipit Olimpik të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ia dorëzon solemnisht Flamurin e Kosovës ekipit Olimpik të Kosovës, i cili do të marrë pjesë në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018” në Spanjë. Me këtë rast Thaçi iu ka uruar suksese sportistëve, me në krye kampionen olimpike Majlinda Kelmendin, transmeton Koha.net. Kelmendi ka thënë se shpreson se këta sportistë do […]

Luajti 87 minuta në Botëror por nuk mban mend asgjë

Renato Tapia luajti për 87 minuta në humbjen e Perusë ndaj Danimarkës në ndeshjen e saj hapëse në Kupën e Botës në Rusi, por në fund ishte sikur nuk kishte qenë në fushë fare. Tapia u largua nga loja tre minuta para fundit pas një përplasjeje kokë me kokë me Kjaer, dhe ka thënë pas […]

Turpërohet tifozja e moshuar kolumbiane në Rusi, ja çfarë ka bërë

Një tifoze e vjetër nga Kolumbia ka vjedhur 200 rubla nga xhepi i një qytetari nga Moska në qendrën e kryeqytetit si dhe biletën e ndeshjes mes Meksikës dhe Gjermanisë, pasi kishte përfunduar ndeshja. Sipas burimeve, incidenti ka ndodhur në mbrëmjen e 17 qershorit pranë metrosë Park Kultury. “Në hyrje të metrosë, policët kanë arrestuar […]

1 29 30 31 32