Sporte 

Pulisic ia dhuron Chelseat fitoren kundër Burnleyt me het-trikun e tij

Chelsea arriti të sigurojë fitore me rezultat 4:2 në ndeshjen kundër Burnleyt, që u zhvillua në stadiumin Turf Moor, në kuadër të xhiros së dhjetë të Premierligës. Këtë fitore ua dhuroi Christian Pulisic me het-trikun e tij, duke u bërë amerikani parë që shënon për Chelsean në histori të klubit. Skuadra e Frank Lampardit arriti ta regjistrojë sot fitoren e shtatë radhazi në të gjitha garat, duke fituar me lehtësi në ndeshjen kundër Burnleyt, por duke mbetur sërish në pozitën e katërt në tabelën e Premierligës, raporton Gazeta Express. Këtë…

Lexo më shumë
Sporte 

Gjermanët lavdërojnë Rashicën pas golit të tij: Më i miri i të gjitha kohëve

Goli i shënuar nga largësia i Milot Rashicës kundër Bayer Leverkusenit ka bërë që sulmuesi kosovar të marrë shumë lëvdata nga faqja zyrtare e Werder Bremenit, por edhe nga tifozët e tjerë të futbollit. Bayer Leverkuseni dhe Bremeni u ndanë me barazim 2:2 në ndeshjen e zhvilluar sonte në kuadër të xhiros së nëntë të Bundesligës, mirëpo kosovarit iu gëzuan golit të Milot Rashicës, të shënuar në pjesën e parë të ndeshjes, transmeton Gazeta Express. Postimet online bëjnë të kuptojnë se jo vetëm kosovarët iu gëzuan këtij goli, pasi që…

Lexo më shumë
Sporte 

Hernandez flet për jetën në Milano: Jam pjekur si njeri, në Madrid isha më i llastuar

Theo Hernandez ka folur për jetën e tij pas transferimit nga Real Madrid tek skuadra e Milan. Lojtari i krahut të majtë duket se ka filluar të adoptohet me jetën në qytetin e modës, madje thotë se është pjekur edhe si njeri. Ai ka kujtuar kohërat tek Real Madrid, kur sipas tij ka qenë një njeri më i llastuar sesa është tani në Itali. “Më kanë qortuar disa herë dhe më kanë kritikuar shumë. Isha i llastuar, por tashmë jam pjekur si person” ka thënë lojtari për ‘Gazzetta dello Sport’,…

Lexo më shumë
Sporte 

Vardy dhe Perez n’histori të Premierligës pas het-trikëve me Leicesterin

Vardy dhe Perez kanë shkëlqyer dytë me nga një het-trik për ta shkatërruar 9-0 Southamptonin. Golat tjerë i shënuan Ben Chilwell, Youri Tielemans dhe James Maddison Kampioni i Premierligës në vitin 2016, Leicester City, pas disa vitesh ka treguar fytyrën e vërtetë sërish, duke konfirmuar kështu se këtë sezon, mund të jetë kërcënim serioz për klubet e mëdha për një vend në top katërshe, që dërgon në Champions League. Skuadra në top formë e Brendan Rodgers ka fituar 0:9 në udhëtim te Southampton. Në këtë ndeshje shkëlqyen i transferuari nga…

Lexo më shumë
Sporte 

Më së shumti gola në vitin 2019 – Lewandowski, Messi… Mane!

Lewandowski është duke kaluar nëpër një formë fantastike te Bayern Munich. 13 ndeshje, 18 gola në sezonin 2019/20 (deri më tani), Robert Lewandowski po shijon një ndër sezonet më të mira në karrierë, raporton Gazeta Express. Falë startit fantastik të sezonit (12 gola në Bundesliga), Lewa aktualisht është golashënuesi më i mirë në top pesë ligat në Evropë në vitin 2019. Ai në total ka realizuar 36 gola në vitin kalendarik 2019, tri më shumë se Leo Messi (33). I treti renditet sulmuesi në super formë i Pep Guardiolës, Sergio…

Lexo më shumë
Sporte 

Kosova shënon ngritje historike në ranglistën e FIFA-së

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar ngritjen më të madhe në histori në ranglistën e re të FIFA-së. Shtëpia më e madhe e futbollit botëror sot ka përditësuar listën e renditjeve të kombëtareve. Kosova nga pozita e 119 sa ishte herën e kaluar, tashmë është ngritur në pozitën e 114 me 1184 pikë – që është pozita më e lartë që nga pranimi në UEFA e FIFA në vitin 2016, shkruan lajmi.net. Ngritja e re ka ardhur si shkak i dy fitoreve të këtij muaji, kundër Gjibraltarit (1-0) në miqësore dhe…

Lexo më shumë
Sporte 

Majlinda Kelmendi e arrin finalen, i siguron Kosovës medalje në Abu Dhabi

Kampionia olimpike e Kosovës, Majlinda Kelmendi, ka arritur në finale të grand slamit të xhudos Abu Dhabi, pasi e mundi britaniken Chelsie Giles në gjysmëfinale. Majlinda Kelmendi ia siguroi Kosovës një medalje nga finalja e kategorisë deri në 52 kilogramë në Grand Slamin e Abu Dhabit, pasi e mposhti britaniken Chelsie Giles në gjysmëfinale të kësaj gare, transmeton Gazeta Express. Përderisa në çerekfinale e mposhti koreanen Park Da Sol, në finale ajo do të përballet me italianen Giuffrida Odette. Përderisa Majlinda është në pozitën e pestë për momentin në ranglistën…

Lexo më shumë
Sporte 

Lojtarët e Man Unitedit, të përgatitur për incidente raciste në Beograd

Klubi serb Partizan, që do të përballet sonte me Manchester Unitedin, veçse është ndëshkuar nga UEFA këtë sezon për thirrje raciste nga ana e tifozëve dhe Manchester Unitedi është përgatitur për incidente të tilla. Harry Maguire shpreson se Manchester Unitedi nuk do të përjetojë incidente raciste sonte në Beograd, ashtu siç kishte ndodhur kur lojtarët anglezë udhëtuar në Bullgari së fundi, mirëpo shtoi se ata janë përgatitur për ta ndjekur protokollin e UEFA-s, transmeton Gazeta Express. Ndeshja mes Manchester Unitedit dhe Partizanit, në kuadër të Grupit L të Ligës së…

Lexo më shumë
Sporte 

Ankohet trajneri i Dortmundit: Interi nuk krijoi asgjë, shënoi nga gabimi ynë

Trajneri i Borussia Dortmundit, Lucien Favre, nuk u pajtua me fitoren e Interit 2:0 kundër skuadrës së tij në Ligën e Kampionëve, duke thënë se zikaltrit nuk krijuan asgjë deri njëzet minuta para fundit. Golat nga Lautaro Martinez dhe Antonio Candreva ia siguruan Interit fitoren e parë në Grupin F në Ligën e Kampionëve të mërkurën në San Siro, por Favre ndien se rezultati final ishte i padrejtë, transmeton Gazeta Express. “Ne i respektojmë të gjithë, sepse e dimë se jemi në një grup të vështirë”, tha Favre pas ndeshjes.…

Lexo më shumë
Sporte 

Premierligë: Xhiroja e nëntë mbyllet me befasi – Sheffield fiton kundër Arsenal

Xhiroja e nëntë e Premierligës është mbyllur me një befasi të madhe. Skuadra e Sheffield United ka arritur që të shënojë  fitore në përballjen kundër Arsenal, shkruan lajmi.net. Sheffield triumfuan me rezultat minimal 1:0, kundër ‘Gunners’ që nuk arritën të gjejnë lojën e tyre. Golin e vetëm në këtë takim e realizoi Lys Mousset, kur luhej minuta e 30’ e ndeshjes, shkruan lajmi.net. Me këtë rezultat, Sheffield numëron 12 pikë, duke mbajtur pozitën e 9-të të tabelës. Arsenal në anën tjetër numëron 15 pikë, në pozitën e pestë të Premeirligës,…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial