1. Home
  2. Lajme

Kategori: Sporte

Fillon Kuvendi zgjedhor i FFK-së

Fillon Kuvendi zgjedhor i FFK-së

Ka filluar kuvendi zgjedhor i Federatës së Futbollit të Kosovës për anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të këtij institucioni. Kuvendi Zgjedhor është për anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, të cilëve iu ka skaduar mandati. Kuvendi…

Read More
Shaqiri: “Heronjtë vijnë dhe shkojnë, legjendat mbesin përgjithmonë”

Shaqiri: “Heronjtë vijnë dhe shkojnë, legjendat mbesin përgjithmonë”

Xherdan Shaqiri gjithashtu ka reaguar për vdekjen e parakohshme të Kobe Bryant. Të dielën, e gjithë bota u trondit me lajmin se një helikopter – në të cilin ndodhej legjenda e basketbollit Kobe Bryant –…

Read More
Solskjaer: Nuk kam frikë për postin tim

Solskjaer: Nuk kam frikë për postin tim

E DIEL, 26 JANAR 2020 22:49 | KOSOVAPRESS Menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer tha se nuk ishte i frikësuar për vendin e tij në klub. Ai shtoi se ‘Djajtë e Kuq’ do të…

Read More
Reagimet për vdekjen e Koby Bryant: “S’mund të jetë e vërtetë…”

Reagimet për vdekjen e Koby Bryant: “S’mund të jetë e vërtetë…”

Ylli i basketbollit, Kobe Bryant, ka vdekur në një aksident me helikopter në Los Angeles. Kështu raporton TMZ, që shkruan se së bashku me të ishin edhe katër persona të tjerë në bord. Adrian Adrian…

Read More
Minamino starton për Liverpoolin kundër Shrewsbury Town në FA Cup, Salah në stol

Minamino starton për Liverpoolin kundër Shrewsbury Town në FA Cup, Salah në stol

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Shrewsbury Town dhe Liverpoolit. Jurgen Klopp ka bërë disa ndryshime për këtë ndeshje, njëri prej tyre është futja në lojë e Minaminos, derisa Xherdan Shaqiri vazhdon të mos…

Read More
Gjithçka gati për derbin, Roma vs Lazio – formacionet zyrtare

Gjithçka gati për derbin, Roma vs Lazio – formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin mes Romës dhe Lazios. Roma vjen në një kohë kur ka shumë probleme e lëndime, derisa Lazio në një formë fantastike dhe në rast fitores, mund të rrëmbejë pozitën…

Read More
Mbrëmje katastrofë për Milot Rashicën dhe Werderin

Mbrëmje katastrofë për Milot Rashicën dhe Werderin

Hoffenheimi është ndër skuadrat më të papërshtatshme në Bundesliga I. Kjo skuadër triumfoi me rezultat 3:0 në stadiumin “Weserstadion” në Bremen, kundër Werderit të Milot Rashicës. Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Rashica, me Werderin patën…

Read More
Futbollisti i Lyon rrëzohet vetvetiu në fushë, dërgohet urgjentisht në spital

Futbollisti i Lyon rrëzohet vetvetiu në fushë, dërgohet urgjentisht në spital

Ylli i Lyon, Martin Terrier, është rrëzuar në fushë para pak minutash duke i frikësuar të gjithë për gjendjen e tij shëndetësore. Kjo ndodhi gjatë ndeshjes në Ligue 1 që Lyon po e zhvillon me…

Read More
Man United i frikshëm, për 6 minuta shënon tre gola

Man United i frikshëm, për 6 minuta shënon tre gola

Manchester United është duke e mposhtur 3-0 skuadrën e Tranmere Rovers. Man United e ka nisur furishëm sfidën kundër Tranmere Rovers që po zhvillohet në kuadër të FA Cup. Pas 16 minutave, ‘Djajtë e Kuq’…

Read More
Amir Rrahmani i mrekullueshëm, tregon pse e bleu Napoli

Amir Rrahmani i mrekullueshëm, tregon pse e bleu Napoli

Veroan është duke e mposhtur 2-0 pas 45 minutave lojë Leccen. Natyrisht, më meritoi për këtë rezultat të pjesës së parë është mbrojtësi dhe kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani. Në minutën e katërt,…

Read More