Tuesday, August 21Informohu

Sporte

Manchester Unitedi përgatit ofertë për qendërmbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi përgatit ofertë për qendërmbrojtësin e Real Madridit

Sporte
Jose Mourinho nuk ka hequr dorë nga kërkimet për një qendërmbrojtës edhe pse nuk do të mundë ta sjellë asnjë këtë verë. Sipas Don Balon, Manchester Unitedi e ka përgatitur ofertën për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, për afatin kalimtar të janarit, transmeton Gazeta Express. “Djajtë e kuq” janë lidhur ngushtë me përfaqësuesin francez edhe në të kaluarën, me Mourinhon që është adhurues i madh i fituesit të Kupës së Botës. Tani, United do të bëjë përpjekje të reja për ta sjellë atë në “Old Trafford”, pasi ka dështuar ta transferojë ndonjë qendërmbrojtës të ri para se afati kalimtar veror të mbaronte.
“Telenovela” Modriç – Inter nuk është mbyllur ende, ky është lajmi i fundit

“Telenovela” Modriç – Inter nuk është mbyllur ende, ky është lajmi i fundit

Sporte
Luka Modriç kishte një dëshirë të madhe për t’u transferuar tek Interi dhe pavarësisht se vendosi të qëndrojë, pas një bisede me prensidentin Florentino Perez, kjo bashkëjetesë, e cila mund të zgjasë maksimumi edhe për këtë sezon, duket se do të jetë e sforcuar. Fundja, akordin mes fantazistit kroat dhe Interit e konfirmoi edhe deponimi i tij në FIFA, pro klubit italian. Pas denoncimit që Reali i Madridit i bëri zikaltërve, Modriç i thirrur për të sqaruar çështjen, nënvizoi se nuk ishte kontaktuar personalisht nga italianët dhe në këtë mënyrë, denoncimi i “Galaktikëve” shkoi më kot. Shkurt, e gjithë kjo histori mes Modriçit dhe Realit të Madridit pritet që të përfundojë verën tjetër, pse jo ndoshta edhe në merkaton e janarit, sepse sipas zërave të fundit nga media spanjolle, lojtari
Ajeti përfundon në Serie A

Ajeti përfundon në Serie A

Sporte
Arlind Ajeti do të luajë në Serie B. Arlind Ajeti është pranë kalimit te skuadra e Perugias në Serie B. Pasi nuk arriti të bind me paraqitjet e tij te Torino, Ajeti sezonin e shkuar luajti me skuadrën e Crotones si i huazuar. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999) window.ANConfig.defaults.push({ gjan_gjid: gjid, gjan_t: 3, gjan_callBack: function () { //kodi juaj këtu }, gjan_tg: 'gjan_' + gjid }); var elem = document.createElement('div'); elem.setA
Messi ndryshon rolin, nuk është më sulmues

Messi ndryshon rolin, nuk është më sulmues

Sporte
Barcelona po ndjen një boshllëk të madh në mesfushë dhe duke parë aftësitë e Messit ai duket si zëvendësuesi ideal i Iniestas. Lionel Messi ka gjasa që në sezonin e ri të La Ligas të mos luaj më në rolin e sulmuesit të krahut, por si mesfushorë-sulmues. Që nga largimi i Iniestas, Barcelona po ndjen një boshllëk të madh në mesfushë dhe duke parë aftësitë e Messit ai duket si zëvendësuesi ideal i Iniestas. Këtë e ka pohuar edhe trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ku ka pohuar se është një avantazh i madh që argjentinasin mund ta vendos në çdo pozitë të fushës. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999) window.ANConfig.defaults.push({
Para ndeshjes hapëse me KEK-un, ”Intelektualët” bëjnë të ditur kërkesën e tyre

Para ndeshjes hapëse me KEK-un, ”Intelektualët” bëjnë të ditur kërkesën e tyre

Sporte
Kampioni i Kosovës në futboll, Drita, të dielën do ta fillojë sezonin e ri në IPKO Superligën e Kosovës. Klubi gjilanas do ta fillojë sezonin e ri me ndeshjen përballë skuadrës së KEK-ut. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin, ”Selami Osmani – Bezi”, të dielën me fillim nga ora 16:45. Ndërsa, përmes një postimi në rrjetet sociale, tifo-grupi i Dritës, ”Intelektualët” e kanë bërë një kërkesë. Ata i kanë ftuar të gjithë tifozët e skuadrës së zemrës të jenë të pranishëm në stadium të dielën pas atij suksesi historik ndaj Prishtinës. Kujtojmë se Drita triumfoi përballë Prishtinës në kuadër të Superkupës së Kosovës në futboll me rezultat, 2-1.
ZYRTARE: Bakayoko në Milan

ZYRTARE: Bakayoko në Milan

Sporte
Milan ka kompletuar transferimin e Tiemoue Bakayoko nga Chelsea. Milani e ka zyrtarizuar transferimin e Tiemoue Bakayokos nga Chelsea. 23-vjeçari francez i bashkohet klubit italian në formë huazimi me mundësi blerje në verën e ardhshme për 35 milionë euro. Ai do të prezantohet si lojtar i Milanit të premten në “Casa Milan”. Francezi kalo te Chelsea vitin e kaluar nga Monaco, mirëpo nuk arriti ta sigurojë një vend në formacionin bazë.
Messi, lojtari me më së shumti tituj në historinë e Barcelonës

Messi, lojtari me më së shumti tituj në historinë e Barcelonës

Sporte
Ylli argjentinas Lionel Messi, që ka rolin kryesor te klubi spanjoll Barcelona është lojtari me më së shumti tituj në historinë e këtij klubi. Ai ka 33 tituj, nga të cilët 4 në Ligën e Kampionëve, 9 në Ligën spanjolle, 3 tituj në kupën botërore, 6 tituj në Kupa e Mbretit, 3 tituj në Superkupa Evropiane dhe 8 në atë spanjolle. Messi kryeson listën e pesë lojtarëve me më së shumti tituj, ku pas tij vijnë Andres Iniesta me 32 tituj, Gerard Pique me 28, Sergio Busquets me 28 dhe Xavier Hernández me 25. Ai fitoi Topin e Artë 5 herë, Messi shpeshherë konsiderohet si lojtari më i mirë në botë dhe konsiderohet nga shumë lojtarë si më i madhi i të gjitha kohërave. Messi ka një rekord prej pesë çmimeve në Ballon d’Or (çmim vjetor i futbollit i paraqitur nga France Football) katër nga të cil
Zbulohet arsyeja se pse Ronaldo u shtrua në spital

Zbulohet arsyeja se pse Ronaldo u shtrua në spital

Sporte
Dje pati momente frikë për Luis Nazario da Liman, i njohur ndryshe Ronaldo “Fenomeni”. I ndodhur me pushime në Ibiza të Spanjës, ku ka në pronësi një shtëpi, braziliani u shtrua me urgjencë në spital ku u diagnostikua me ftohje të rëndë. Menjëherë pas evidentimit të problemit shëndetësor, Ronaldo u transferua në klinikën “Nuestra Senora del Rosario”, ku i është nënshtruar terapisë intensive. Gjendja e tij, sipas informacioneve që vijnë nga Spanja, është përmirësuar ndjeshëm. Mësohet se “Fenomeni” kishte mbërritur në Ibiza vetëm disa ditë më parë për të kaluar një periudhe njëjavore pushimi.
Mazuronak përballon gjakrrjedhjen nga hunda dhe fiton të artën në maratonë

Mazuronak përballon gjakrrjedhjen nga hunda dhe fiton të artën në maratonë

Sporte
Volha Mazuronak ka përballuar një gjakrrjedhje të tmerrshme nga hunda dhe një kthesë të gabuar për të fituar titullin e Evropës në maratonë (vrapim 42 kilometra e 195 metra), të dielën. Bjellorusja 29-vjeçare dukej komode duke udhëhequr grupin kryesues kur papritmas fytyra e saj u mbulua me gjak pas 30 minutave në garë. Fillimisht u duk sikur dikush e ka gjuajtur me ngjyrë, por doli se ishte gjak që po i dilte nga hunda. Mazuronak, që përfundoi e pesta në Lojërat Olimpike “Rio 2016”, ishte në gjendje të pastronte fytyrën me një shpuzë në pikën e ujit dhe gradualisht la prapa të gjitha kundërshtaret duke vazhduar në garë vetëm me francezen Clemence Calvin. Derisa dy atletet po vraponin drejt disa qindra metrave të fundit, dukej sikur Mazuronak krijoi një avantazh vendimtar. Por ajo