Tuesday, August 21Informohu

show bizi

Pas triumfit të Ritës, nëna e saj shkruan: Shqiponja ime

Pas triumfit të Ritës, nëna e saj shkruan: Shqiponja ime

show bizi
Pas triumfit në “MTV EMA” të këngëtares shqiptare, Rita Ora e cila rrëmbeu çmimin për “Best Dance”, ka reaguar nëna e saj me një postim në llogarinë e saj në “Instagram”, shkruan “Zëri.info”. Vera Ora ka shpërndarë për ndjekësit e saj një video të Ritës në të cilën ka shkruar “Bravo Rita. Shqiponja ime”. Rita rrëmbeu çmimin “Best Dance” (Vallëzimi më i mirë) me këngën “Lonely Together”, që e ka në duet me DJ e ndjerë, Avicii. /Zëri/
Zaimina shfaqet atraktive e lagur në bikini

Zaimina shfaqet atraktive e lagur në bikini

show bizi
Njihet si nëna më seksi në estradë. Këngëtarja ka lënë pas aktivitetet në profesion dhe po shijon çdo moment të jetës, shkruan lajmi.net. Këto ditë, Zaimina ka postuar në rrjete sociale rregullisht imazhe nga plazhi, në të cilat vjen tejet joshëse. Në foton e fundit, këngëtarja paraqitet e lagur në mes të shiut, veshur në bikini në det. Si çdo herë, ajo është komplimentuar për formta trupore, të cilat i kishte rikthyer menjëherë pas lindjes. 🌧 A post shared by ᴢᴀɪᴍɪɴᴀ ᴠᴀsᴊᴀʀɪ (@zaimina_vasjari) on Aug 19, 2018 at 11:38am PDT
Publikohet një fotografi e rrallë e Rita Orës

Publikohet një fotografi e rrallë e Rita Orës

show bizi
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është njëra ndër më të pëlqyerat e publikut. Ajo përveç muzikës që bën , është e njohur edhe për stilin dhe rëndësinë që i kushton dukjes në paraqitjet e saj. Kjo është fotograia kur Rita kishte qenë nxënëse, dhe dukej për mrekulli, ashtu si edhe tani.
Edhe Bebe Rexha koncert në Prishtinë?

Edhe Bebe Rexha koncert në Prishtinë?

show bizi
Këngëtaret shqiptare me famë botërore Rita Ora dhe Dua Lipa kanë mbajtur koncert në Prishtinë. Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Rita Ora ka mbajtur një koncert madhështor në Prishtinë, shkruan lajmi net. E pas Ritës është Dua e cila ishte e pranishme javën e kaluar në “SunnyHill” me 10,11 dhe 12 gusht kurse tani siç duket radha është tek Bebe Rexha. Prive ka marrë vesh se Bebe pritet që të vijë në Prishtinë gjatë muajit tetor dhe ardhjen e saj këtu, e mundëson një bankë komerciale që operon në Kosovë. Edhe pse nuk ka asgjë zyrtare, në ditët në vijim mësohet e vërteta rreth kësaj. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999) window.ANCon
FOTO/Eleni mahnitë me linjat e saj me bikini

FOTO/Eleni mahnitë me linjat e saj me bikini

show bizi
Ajo është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar, sidomos në Ballkan. Bëhet fjalë për Eleni Foureira, e cila së fundi ishte pjesëmarrëse në festivalin evropian të muzikës – Eurovision duke përfaqësuar Qipron. Bukuroshja jonë u rendit në vendin e dytë të kësaj ngjarje madhështore në sajë të performancës me këngën Fuego. Kjo ka bërë që këngëtarja të merr edhe mirënjohje të ndryshme, ku së fundi mori edhe një medalje presidenciale nga shteti qipriot. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999) window.ANConfig.defaults.push({ gjan_gjid: gjid, gjan_t: 3,
Një rruge në Prishtinë i vihet emri i gjyshit të saj, Rita: Jam shumë krenare!

Një rruge në Prishtinë i vihet emri i gjyshit të saj, Rita: Jam shumë krenare!

show bizi
Rita Ora ka vite prej kur është larguar nga Kosova në drejtim të Londrës, por asnjëherë nuk e harron vendin nga ka ardhë. Në Prishtinë, një rruge i është vendosur emri i gjyshit të saj, Besim Sahatçiu, shkruan lajmi.net. Kjo gjë e ka gëzuar jashtë mase këngëtaren, e cila përmes rrjeteve sociale u shpreh krenare për veprën e gjyshit të saj. “Gjyshi im ishte një nga drejtorët e parë në Kosovë dhe jam shumë krenare që ishte aq i patrembur. Tani, ai ka rrugën me emrin e tij në qytetin tonë të lindjes, Prishtinë”, ka shkruar Rita. Për ndryshe, prindërit e Ritës, Nik dhe Vera Ora, së fundi po qëndojnë në Kosovë për pushime. if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: [], configs: [] }; var gjid = Math.floor(Math.random() * 99999999)
Peshkon me bikini, Enca: Mos më thënçin Encë po s’e zbraza këtë liqen

Peshkon me bikini, Enca: Mos më thënçin Encë po s’e zbraza këtë liqen

show bizi
Enca Haxhia nuk i shpëton vëmendjes së medieve. Këngëtarja permes imazheve që sjell rregullisht në rrjete sociale, bën që të komentohet shumë, shkruan lajmi.net. Së fundi, ajo ka postuar një foto në llogarinë e saj në Instagram ku shfaqet duke peshkuar, e veshur në bikini. “Mos m’Thençin Enc po se zbraza kte liqen 😂🐠🐟🐬🐳🐋🦈”, ka qenë mbishkrimi që i la fotos. Padyshim që edhe kësaj radhe fokusi ishte tek të pasmet e këngëtares, ndërsa mori shumë komente nga ndjekësit. https://instagram.com/p/Bmah2VFnA7s/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control
Plot elegancë, Marina mahnitëse në dasmën e Sarës

Plot elegancë, Marina mahnitëse në dasmën e Sarës

show bizi
Aksionarja e Top Medies, Sara Hoxha dhe moderatori Ledion Liço janë kurorëzuar me martesë. Çifti vendosën që dasmën ta realizonin në Como të Italisë, ku çdo detaj dukej përrallor, shkruan lajmi.net. Të ftuar ishin shumë prej fytyrave publike, ndër ta edhe Marina Vjollca me bashkëshortin e saj, reperin Getoar Selimi. Moderatorja dukej për mrekulli e veshur në një fustan të zi, të hapur tek këmbët, ndërsa dukej tejet atraktive. Ajo pranoi shumë komente pozitive nga ndjekësit në rrjete sociale, të cilët e komentuan për dukjen në dasmën e Sarës dhe Ledionit. https://instagram.com/p/BmY1wVunMLk/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control
“Sunny Hill” Festival mbyllet me performancën e mahnitshme të Martin Garrixit

“Sunny Hill” Festival mbyllet me performancën e mahnitshme të Martin Garrixit

show bizi
Me performancën e mahnitshme të DJ-it të njohur botëror, Martin Garrix, është mbyllur edicioni i sivjetmë i Festivalit “Sunny Hill”. Mijëra njerëz morën pjesë në festivalin treditor që u mbajt në Gërmi, ku aktet kryesore ishin Dua Lipa, Action Bronson dhe Martin Garrix. Nuk munguan as performancat e mahnitshme të yjeve vendore, por edhe emrave të tjerë të njohur ndërkombëtarisht.