1. Home
  2. Opinione

Kategori: Opinione

“Brigadat e kuqe” në Qeveri, Thaçi po qesh me ta si me arushën!

“Brigadat e kuqe” në Qeveri, Thaçi po qesh me ta si me arushën!

Shkruan: Nehat SHAQIRI Pak ditë para seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, e thirrur nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, partitë fituese të zgjedhjeve po duket që as afër nuk janë për arritjen e një…

Read More
Masakra e Reçakut është terrorizëm shtetror

Masakra e Reçakut është terrorizëm shtetror

Shkruan: Remzije J. Zekolli Më 15 janar 1999 ngjarja që ndodhi në Reçak tronditi opinionin e mbrendshëm dhe ndërkombëtar. Rreth kësaj ngjarje reaguan burrshtetas si Bill Klinton, Toni Bler, Vilian Voker,  Medlin Ollbrajt etj. U…

Read More
Mini-Jugosllavia, plus Shqipëria (e Madhe)

Mini-Jugosllavia, plus Shqipëria (e Madhe)

Në një satirë virtuale, me futboll, gjyqtari anësor ka ngritur duart për të sinjalizuar ndërrim në ekipin e Jugosllavisë. “Kosova po del, Shqipëria po hyn”, paralajmërohet me shkronja të mëdha ndërrimi në formacion. Anash humorin,…

Read More
Politika, korrupsioni dhe antipolitika

Politika, korrupsioni dhe antipolitika

Kjo politikë gjithçka ka bërë është vetëm mashtrim, spekullim e manipulim për të bërë ç’të dojë e të mos përgjigjet për asgjë dhe para askujt; kjo politikë është dhe vetë hipokrizia që i shpall luftë…

Read More
Besimi është çelësi

Besimi është çelësi

Shkruan: Albina Hyseni Vet analizimi i tepruar bën të mendon një pjesë të mirë të njerzve problemet e tyre thellë e më thellë. Si rezultat, ajo fillon të rrënjoset në mendjen e tyre, duke bërë…

Read More
Gjërat e vogla krijojnë gjëra të mëdha

Gjërat e vogla krijojnë gjëra të mëdha

Shkruan Albina Hyseni: Shfrytëzojeni dhe shijojeni secilin moment që ua sjell jeta, nesër ajo mbetet vetëm një kujtim për ju dhe nëse njeriu kupton vlerën e gjërave edhe më të vogla qoftë edhe një kafe…

Read More
Shpend Ahmeti: Do ta përkrahim Qeverinë e re në pika të interesit nacional

Shpend Ahmeti: Do ta përkrahim Qeverinë e re në pika të interesit nacional

Gjithashtu, ai ka pohuar se për partinë e tij, nuk është një rezultat i kënaqshëm. Ky është postimi i plotë i Shpend Ahmetit në rrjetin social ‘Facebook’. Tani që përfundoi numërimi preliminar i zgjedhjeve të…

Read More
Maqedonia e Veriut ende me ligje raciste,u muhon shqiptarëve Shtetësinë

Maqedonia e Veriut ende me ligje raciste,u muhon shqiptarëve Shtetësinë

Shkruan Albert RAMADANI Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë u mohon shqiptarëve shtetësinë. Problemi i mos-dhënies së shtetësisë dhe shkelja e drejtëpërdrejt e një të drejte elementare dhe tipike diskriminuese, ky problem do të…

Read More
Korrupsioni, projekt i Hashim Thaçit e Kadri Veselit

Korrupsioni, projekt i Hashim Thaçit e Kadri Veselit

Janë plot sene që i flet Kadri Veseli e që i ka mirë, por partia e tij ka punu keq! Tash nuk mundesh me marr? besimin e ri pa e pagu çmimin për punët e…

Read More
Mediokriteti dhe banaliteti janë mënyra e jetesës europiane

Mediokriteti dhe banaliteti janë mënyra e jetesës europiane

E gjitha është formë pa përmbajtje, mediokritet, banalitet total pa erë dhe pa ngjyrë. Ose kjo presidente e re është një teknokrate e BE-së me një talent të veçantë për të thënë asgjë, ose ajo…

Read More