1. Home
  2. Love & Sex

Kategori: Love & Sex

Përse nuk duhet ta mbani prezervativin në kuletë apo në xhep

Përse nuk duhet ta mbani prezervativin në kuletë apo në xhep

Kur pak çaste t’ju ndajnë nga akti seksual, zakonisht mashkulli ai i cili e kërkon prezervativin në kuletë apo në xhep të pasmë. Zakonisht, shumica e meshkujve mbajnë prezervativ në vende të tilla. Xhepi dhe…

Read More
3 mënyra për të ndaluar shkatërrimin e seksit nga stresi

3 mënyra për të ndaluar shkatërrimin e seksit nga stresi

Stresi është një problem që po përhapet cdo ditë e më shumë dhe pas shumë efekteve negative, ai mund të jetë i keq edhe për jetën tuaj seksuale. Në momentin kur meshkujt ose femrat ndihen…

Read More
Çfarë i ndodhë vagjinës kur ndaloni së bëri seks

Çfarë i ndodhë vagjinës kur ndaloni së bëri seks

Përfitimet e një jete të lumtur dhe të shëndetshme seksuale janë të jashtëzakonshme: përveç se është argëtues, seksi i rregullt e forcon sistemin e imunitetit, i zvogëlon nivelet e stresit, e zvogëlon shtypjen e gjakut…

Read More
Seksiologu italian jep këshilla për çiftet: Mos u puthni me gjuhë

Seksiologu italian jep këshilla për çiftet: Mos u puthni me gjuhë

Duket se nga dita në ditë, masat e bllokimit nga koronavirusi po lirohen. Me lirimin e tyre shumë çifte që kanë ngelur larg-njëri tjetrit gjatë karantinës do takohen dhe do kryejnë marrëdhënie intime. Për këtë…

Read More
Gjërat që i ndodhin trupit në mungesë të seksit

Gjërat që i ndodhin trupit në mungesë të seksit

Jeta seksuale e përsosur është një histori shumë individuale dhe është e vështirë t’i përmbaheni rregullave. Sidoqoftë, një gjë është e sigurt: seksi është goxha i mirë për trupin tuaj. Mungesa afatgjatë e aktivitetit seksual…

Read More
Shenjat që tregojnë që nuk ja vlen të ruhet lidhja juaj më shumë

Shenjat që tregojnë që nuk ja vlen të ruhet lidhja juaj më shumë

Një lidhje e keqe nuk do ta bëjë jetën tuaj më të vështirë, por debatet e vazhdueshme mund të sjellin depresion. Nëse ndiheni që lidhja juaj po kalon disa cikle, është mirë që ti qetësoni…

Read More
4 mënyrat që ju ndihmojnë të puthni më mirë

4 mënyrat që ju ndihmojnë të puthni më mirë

Ka nuancë romantike që të puthni dikë si duhet dhe ka mënyra të lehta edhe nëse ju jeni pa eksperiencë. Këto mënyra do ju ndihmojnë që të puthni më mirë, transmeton lajmi.net. Gjeni momentin e…

Read More
Kapet çifti duke bërë seks në një vend publik

Kapet çifti duke bërë seks në një vend publik

U njoftua se një çift kishte bërë seks në një vend të dukshëm në një ditë të nxehtë. Dy persona janë filmuar mesa duket duke bërë seks në një vend publik. Kalimtarët e habitur nuk…

Read More
Pozita më e rrezikshme seksuale për meshkujt, mund t’i vrasë për 30 minuta

Pozita më e rrezikshme seksuale për meshkujt, mund t’i vrasë për 30 minuta

Lëndimet përgjatë marrëdhënieve seksuale janë më se të zakonshme, të cilat shpeshherë ndodhin si rezultat i eksperimentimit me pozita të reja. Studiuesit në Brazil studiuan pacientët me fraktura në penis për të parë se çfarë…

Read More
Pritshmëritë dhe realiteti: Sa duan femrat që të zgjatë seksi, dhe sa zgjatë në të vërtetë

Pritshmëritë dhe realiteti: Sa duan femrat që të zgjatë seksi, dhe sa zgjatë në të vërtetë

Një anketim me 3.836 njerëz ka zbuluar saktësisht se sa gjatë zgjasin meshkujt e të gjitha moshave në seks – dhe sa gjatë duan femrat që sesi të zgjas. Duket se nuk është lajm i…

Read More