1. Home
  2. Love & Sex

Kategori: Love & Sex

Kush e ka dëshirën më të madhe për seks, e thonë shkencëtarët

Kush e ka dëshirën më të madhe për seks, e thonë shkencëtarët

Një studim zbuloi se burrat fillojnë seksin tre herë më shpesh sesa gratë, ky studim përfshiu 92 çifte të moshës 19 deri 30 vjeç, studimi zbuloi gjithashtu se sa më e gjatë të ishte marrëdhënia,…

Read More
7 arsye pse lidhjet e gjata përfundojnë në divorc pas martesës

7 arsye pse lidhjet e gjata përfundojnë në divorc pas martesës

Këto janë shtatë arsyet. 1 – Mungesa e përkushtimit Kur njerëzit janë në një lidhje, përpiqen vazhdimisht që ta bëjnë personin e zemrës të ndihet i veçantë. Por nga ana tjetër, pas martesës, një pjesë…

Read More
Orgazma e thithkave ekziston dhe është ndër më të fuqishmet; Çfarë duhet të bëni nëse doni ta përjetoni

Orgazma e thithkave ekziston dhe është ndër më të fuqishmet; Çfarë duhet të bëni nëse doni ta përjetoni

Në një botë të “fiksuar” me atë që është në mes të këmbëve tuaj, është e lehtë të harrosh zonën më erogjene të trupi: thithkat Dr Janet Brito, PhD, një seksolog dhe psikolog klinik, pohon…

Read More
Pse po përkeqësohen marrëdhëniet e çifteve gjatë karantinës

Pse po përkeqësohen marrëdhëniet e çifteve gjatë karantinës

Të qenit së bashku gjatë gjithë kohës së karantinës është përhapur që po shfaq paknaqësi të mëdha në çifte. Sipas një eksperte të marrëdhënieve thuhet se ballafaqimi me fëmijët në shtëpi mund të ketë rritur…

Read More
Katër mënyra natyrale për të rritur epshin seksual

Katër mënyra natyrale për të rritur epshin seksual

A e dini që seksi është një pjesë thelbësore e jetës? Studimet kanë zbuluar se seksi prodhon më pak stres dhe humor më të mirë, dhe madje mund të ndihmojë në zgjatjen e jetës tuaj,…

Read More
Fertiliteti dhe meshkujt: Këshilla për të rritur cilësinë e spermës

Fertiliteti dhe meshkujt: Këshilla për të rritur cilësinë e spermës

Fertiliteti te meshkujt varet nga cilësia dhe sasia e spermës, tek e cila mund të ndikojnë një sërë faktorësh. Meshkujt mund të mos jenë të aftë të kontrollojnë gjithçka që rrit fertilitetin e tyre, por…

Read More
Stresi po ndikon negativisht në seks, ja çfarë thonë terapistet e kësaj fushe

Stresi po ndikon negativisht në seks, ja çfarë thonë terapistet e kësaj fushe

Stresi është një problem shumë i zakonshëm që shumë prej nesh e përjetojmë në një moment në jetën tonë, po ashtu si ndikon në shëndetin tonë mendor, gjithashtu mund të ketë ndikim në jetën seksuale,…

Read More
Çiftet e horoskopit të cilat pajtohen shkëlqyeshëm në krevat, mirëpo jo edhe jashtë tij

Çiftet e horoskopit të cilat pajtohen shkëlqyeshëm në krevat, mirëpo jo edhe jashtë tij

Edhe pse i lidh i njëjti impuls dhe afsh seksual, jashtë krevatit janë larg si “qielli dhe toka” Disa çifte horoskopi thjesht nuk mund të kenë asgjë më shumë se seksi për një natë, sepse,…

Read More
Cila është mosha më e mirë për të mbetur shtatzënë?

Cila është mosha më e mirë për të mbetur shtatzënë?

Falë produkteve mbrojtëse në ditët e sotme çiftet mund të kontrollojnë kohën kur duan të kenë fëmijë. Është e mundur që të prisni gjatë për të krijuar familje, por mund të jetë pak e vështirë…

Read More
A e dini nga çfarë frikësohen femrat kur bëjnë seks për herë të parë?

A e dini nga çfarë frikësohen femrat kur bëjnë seks për herë të parë?

Kur bëhet fjalë për seksin, shumë femra, e veçmas vajzat e reja që nuk kanë përvojë, nganjëherë ndiejnë frikë dhe pasiguri, që i shtynë t’i ikin marrëdhënieve seksuale. Që ta përjetoni seksin, është e nevojshme…

Read More