1. Home
  2. Lifestyle

Kategori: Lifestyle

Disa ekspertë po e klasifikojnë Alzheimerin si diabeti i tipit 3 dhe ja pse…

Disa ekspertë po e klasifikojnë Alzheimerin si diabeti i tipit 3 dhe ja pse…

Alzheimer është një nga 10 shkaqet kryesore të vdekjes në botën e zhvilluar si një e tërë. Dhe menjëherë pranë saj në ato statistika, diabeti. Duke pasur parasysh se si të moshuarit janë grupi me…

Read More
Kjo është sasia e mjaftueshme e ujit, të cilin duhet ta konsumojmë për të qenë të shëndetshëm

Kjo është sasia e mjaftueshme e ujit, të cilin duhet ta konsumojmë për të qenë të shëndetshëm

Sa ujë që konsumojmë në ditë mund të ndikojë me të madhe në shëndetin tonë Uji rregullon temperaturën trupore, bart materiet ushqyese dhe oksigjenin dhe ndihmon gjatë nxjerrjes së materieve toksike nga trupi. Uji është…

Read More
Si cikli i gjumit ndihmon në larjen e trurit larg toksinave të Alzheimerit

Si cikli i gjumit ndihmon në larjen e trurit larg toksinave të Alzheimerit

Shkencëtarët kanë ditur prej kohësh dhe kanë teorizuar se si cikli ynë i gjumit ndihmon në shërimin e trurit dhe trupave tanë. Ne kemi folur edhe për këtë, madje ka trajtime të lehta dhe të…

Read More
Nëse i keni këto tri aftësi atëherë jeni menaxher i mirë

Nëse i keni këto tri aftësi atëherë jeni menaxher i mirë

Liderët e mirë nuk ndalojnë asnjëherë së rrituri. Thonë se punonjësit u bashkohen punës në ndërmarrje, por më pas largohen si shkak i  menaxherëve. Sigurisht që ekzistojnë përjashtime nga ky rregull, por për shumë punonjës,…

Read More
Nëse një mizë ndalon mbi ushqimin tuaj, mos e hani- mban deri në 60 sëmundje!

Nëse një mizë ndalon mbi ushqimin tuaj, mos e hani- mban deri në 60 sëmundje!

Kur një mizë ndalon në ushqim, reagimet e njerëzve janë të ndryshme… Disa e largojnë dhe vijojnë ta konsumojnë, ka të tjerë që e hedhin. Por çfarë duhet të dini kur një mizë ndalon në…

Read More
Mënyrat natyrore për t’i dhënë fund njollave, lythat, pikate zeza, etiketat e lëkurës dhe pikat e moshës

Mënyrat natyrore për t’i dhënë fund njollave, lythat, pikate zeza, etiketat e lëkurës dhe pikat e moshës

Në një pikë të jetës, të gjithë mund të kemi çështje të caktuara të lëkurës, si njollat, etiketat e lëkurës, poret e bllokuara ose çarjet e lëkurës. Të gjitha ato janë shkaktuar nga disa çekuilibër…

Read More
8 shenja paralajmëruese të hershme të kancerit të mushkërive që duhet të dini

8 shenja paralajmëruese të hershme të kancerit të mushkërive që duhet të dini

Këto ditë është e rrallë të gjesh dikë, jeta e të cilit nuk është prekur direkt nga kanceri. Nga varietetet e panumërta të kësaj sëmundje marramendëse, kanceri i mushkërive është shumë i zakonshëm në shoqërinë…

Read More
Disa nga shenjat e mungesës së vitaminës D

Disa nga shenjat e mungesës së vitaminës D

Vitamina D e cila njihet edhe si vitamina e diellit është domosdoshmëri për funksionimin e përgjithshëm të trupit. Vitamina D nuk është menduar vetëm për kockat dhe dhëmbët, por gjithashtu luan një rol të rëndësishëm…

Read More
Mos i injoroni kurrë, këto 3 shenja paralajmërojnë se mund të vuani nga kanceri i zorrës së trashë

Mos i injoroni kurrë, këto 3 shenja paralajmërojnë se mund të vuani nga kanceri i zorrës së trashë

Të gjithë e dimë që parandalimi është hapi i parë në mbrojtjen kundër sëmundjeve si kanceri. Dëgjojmë shpesh rekomandime të tipit bëni kontrolle të herëpashershme të gjirit ose kontrolloni nishanet tek dermatologu çdo vit. Por,…

Read More
Këto janë produktet e vetme që duhet t’i vini mbi lëkurë në rast se jeni djegur në plazh

Këto janë produktet e vetme që duhet t’i vini mbi lëkurë në rast se jeni djegur në plazh

Vera ka ardhur dhe shumë prej jush i kanë nisur tashmë pushimet, duke iu gëzuar detit dhe rrezeve të diellit. Edhe pse këto të fundit, ashtu siç ju japin sasinë e duhur të vitaminës C,…

Read More

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0