1. Home
  2. Lajme

Kategori: Lajmet e fundit

ALBIN KURTI: NUK MË DHIMBSET QEVERIA E VETJA, PO E LËNË POPULLIN NË MES TË PANDEMISË

ALBIN KURTI: NUK MË DHIMBSET QEVERIA E VETJA, PO E LËNË POPULLIN NË MES TË PANDEMISË

Albin Kurti në seancën për rrëzimin e Qeverisë së tij, ka thënë që nuk po i dhimbset as vetja e as Qeveria. Por, ai thotë që po i dhimbset populli që po dojnë ta lënë…

Read More
Kurti: Shkarkimi im po bëhet për shkak të marrëveshjes së shkëmbimit të territoreve me Serbinë

Kurti: Shkarkimi im po bëhet për shkak të marrëveshjes së shkëmbimit të territoreve me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në seancën plenare për mocionin mosbesues ndaj Qeverisë së tij, ka thënë se shkarkimi i tij u bë për shkak të një marrëveshjes së shkëmbimit të territoreve me Serbinë. Ai…

Read More
Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

Kurti: Presidenti ma konfirmoi se ka marrëveshje të gatshme me Serbinë, ajo s’bëhet me mua Kryeministër

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot se i pari i shtetit, Hashim Thaçi ia ka konfirmuar se ka një marrëveshje të gatshme Kosovë – Serbi, raporton Gazeta Express. “Po doni ta leni popullin…

Read More
Kurti e bën bilancin e punës së qeverisë: Nuk na i latë 100 ditë

Kurti e bën bilancin e punës së qeverisë: Nuk na i latë 100 ditë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur në seancën ku do të votohet mocioni i mosbesimit, raporton Gazeta Express. I pari i Qeverisë e ka nisur fjalimin e tij duke thënë se është krenar për…

Read More
Seanca për rrëzimin e Qeverisë, Kurti ndodhet tashmë në sallë

Seanca për rrëzimin e Qeverisë, Kurti ndodhet tashmë në sallë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka hyrë në sallën e Kuvendit të Kosovës ku tashmë ka filluar seanca me vetëm një pikë të rendit të ditës, raporton Gazeta Express. Kurti është parë me maskë në…

Read More
Kurti megjithatë shkon në seancë

Kurti megjithatë shkon në seancë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Kuvend, aty ku po mbahet seanca me një pikë të vetme të rendit të ditës, mocionin e mosbesimit që e ka inicuar LDK’ja, raporton Televizioni T7. Tashmë…

Read More
Arben Gashi: Albin Kurti e rrëzoj vetën me shkarkimin e Agim Veliut

Arben Gashi: Albin Kurti e rrëzoj vetën me shkarkimin e Agim Veliut

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi, ka thënë se pas një periudhe të gjatë të mos veprimit të kërkesave ndaj kërkesave të SHBA-së për tërheqjen e taksës dhe  me shkarkimin e ministirt të…

Read More
KRYEMINISTRI KURTI FLET PARA MBAJTJES SË SEANCËS PËR RRËZIMIN E QEVERISË

KRYEMINISTRI KURTI FLET PARA MBAJTJES SË SEANCËS PËR RRËZIMIN E QEVERISË

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti iu është drejtuar qytetarëve pak minuta para nisjes së seancës ku do të votohet për mocionin e mosbesimit. Ai ka bërë të ditur se kanë dërguar një reagim lidhur me…

Read More
Thaçi nga QKUK apel qytetarëve: Rrini në shtëpi

Thaçi nga QKUK apel qytetarëve: Rrini në shtëpi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një vizite në Shërbimin Klinik dhe Spitalor të Kosovës ku u takua me drejtorin Basri Sejdiu si dhe kreun e IKSHP’së, Naser Ramadanin, raporton Express. Nga ambientet e…

Read More
Fillon ‘ora policore’, nga tani e deri në orën 16:00 qytetarët s’mund të dalin nga shtëpitë

Fillon ‘ora policore’, nga tani e deri në orën 16:00 qytetarët s’mund të dalin nga shtëpitë

Sot jemi në ditën e dytë të masave që kanë të bëjnë me kufizimin e lëvizjes tek qytetarët si masë parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit. Qytetarët e Kosovës edhe sot e kanë të drejtën që…

Read More