1. Home
  2. Lajmet e fundit

Kategori: Lajmet e fundit

Me 793 viktima në 24 orë, Nju Jorku në ditët më dramatike

Me 793 viktima në 24 orë, Nju Jorku në ditët më dramatike

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në shtetin e Nju Jorkut ka shënuar 731 persona që humbën jetën nga sëmundja në mes të hënës dhe të martës. Ky numër megjithëse i lartë është një indikator…

Read More
SI ARRITËN TË IKNIN NGA KARANTINA DY TREGTARËT QË RREZIKUAN KRUSHËN E MADHE – FLET KRYETARI I MALISHEVËS, RAGIP BEGAJ

SI ARRITËN TË IKNIN NGA KARANTINA DY TREGTARËT QË RREZIKUAN KRUSHËN E MADHE – FLET KRYETARI I MALISHEVËS, RAGIP BEGAJ

Në Malishevë numri i personave të infektuar me koronavirus ka arritur në 61, duke e bërë kështu komunën me më së shumti të infektuar në Kosovë. Kryetari i kësaj komune, Ragip Begaj, në një intervistë…

Read More
Punëtori i krahut nga Malisheva që rezultoi pozitiv me Covid 19, mbrëmë iku nga Infektiva, sot u lokalizua nga policia

Punëtori i krahut nga Malisheva që rezultoi pozitiv me Covid 19, mbrëmë iku nga Infektiva, sot u lokalizua nga policia

Gjatë ditës së djeshme rreth orës 11:00, një person i moshës 51 vjeçare  kishte kërkuar ndihmë në Klinikën Emergjente të QKUK’së, pasi që kishte marrë lëndime të krahut derisa ishte në punë. Por, me të…

Read More
604 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali

604 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali

Vazhdon trendi në ngadalësim i pandemisë së koronavirsusit në Itali Italia sot regjistron 604 viktima në 24 orët e fundit. Numri total i viktimave ka arritur sot në 17,127. Numri i personave të infektuar nga…

Read More
Nesër vjen kontigjenti i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore nga Turqia

Nesër vjen kontigjenti i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore nga Turqia

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të mërkurën më 8 prill, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” do të mbërrijë një kontigjent i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Republikës së Turqisë, për institucionet e…

Read More
9 POLICË NË GJAKOVË NË VETIZOLIM, VEÇ 1 POZITIV ME KORONAVIRUS

9 POLICË NË GJAKOVË NË VETIZOLIM, VEÇ 1 POZITIV ME KORONAVIRUS

Në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Gjakovë gjithsejt 9 zyrtarë policorë janë në vetizolim, 3 prej tyre kishin pasur kontakt me dy persona nga Malisheva të cilët ishin arrestuar pasi kishin thyer masën e vetizolimit,…

Read More
PERSONI POZITIV ME KORONAVIRUS NGA MALISHEVA, DJE KISHTE IKUR NGA KLINIKA EMERGJENTE

PERSONI POZITIV ME KORONAVIRUS NGA MALISHEVA, DJE KISHTE IKUR NGA KLINIKA EMERGJENTE

Një person nga Malisheva që doli pozitiv në analizën e koronavirusit, kishte ikur mbrëmë nga Klinika Emergjente. I njëjti është lokalizuar nga Policia e Kosovës ndërsa për rastin është njoftuar edhe Prokuroria. Personi që ka…

Read More
Ministres Hajdari i vdes babai, Kurti e jep lajmin në konferencë për media

Ministres Hajdari i vdes babai, Kurti e jep lajmin në konferencë për media

Ministres në detyrë të Ekonomisë, Rozeta Hajdarit sot i ka vdekur babai. Këtë e ka bërë të ditur në një konferencë për media kryeministri në detyrë Albin Kurti, raporton Gazeta Express. Ministrja e Ekonomisë, Punësimit,…

Read More
Kurti njofton për shkarkimin e zv.kryeshefit të KRU “Prishtina”

Kurti njofton për shkarkimin e zv.kryeshefit të KRU “Prishtina”

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS), Rozeta Hajdari, në një konferencë të përbashkët për media kanë njoftuar për disa shkarkime në Kompaninë…

Read More
Bislimi tregon si mund të përfitojnë nga pakoja qeveritare punëtorët pa kontrata që kanë humbur punën

Bislimi tregon si mund të përfitojnë nga pakoja qeveritare punëtorët pa kontrata që kanë humbur punën

Ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi në një lidhje direkte në emisionin Frontal në T7 ka folur lidhur me masat që ka marrë qeveria që të menaxhohet situata me koronavirusin, raporton Gazeta Express. Bislimi…

Read More