1. Home
  2. Lajmet e fundit

Kategori: Lajmet e fundit

Mjeku shqiptar në SHBA: Situata këtu po shkon drejt kolapsit, shumë shpejt do të na duhet të zgjedhim kë të shpëtojmë

Mjeku shqiptar në SHBA: Situata këtu po shkon drejt kolapsit, shumë shpejt do të na duhet të zgjedhim kë të shpëtojmë

Mjeku shqiptar në SHBA, Mario Ademaj nga Çikago, vend ku jeton dhe punon, e cilësoi situatën nga COVID-19 në SHBA si shumë delikate. Sipas tij, spitalet rrezikojnë të përfundojnë në kolaps të plotë me mungesë…

Read More
Infektologu Valbon Krasniqi: Çdo rast me COVID-19 pas datës 20 mars është për shkak të pakujdesisë sonë

Infektologu Valbon Krasniqi: Çdo rast me COVID-19 pas datës 20 mars është për shkak të pakujdesisë sonë

Infektologu Valbon Krasniqi ka folur për situatën më coronavirus që po përballet Kosova. Krasniqi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se Klinika Infektive ka 125 shtretër ndërsa 6 prej tyre…

Read More
“BOLSHEVIK” FJALA PËR TË CILËN U SHKARKUA AVDULLAH HOT

“BOLSHEVIK” FJALA PËR TË CILËN U SHKARKUA AVDULLAH HOT

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diaspores në detyrë ka thënë se Avdullah Hotin e kanë shkarkuar pasi që kryeministrin Kurti e ka quajtur Bolshevik. Sipas tij, ai ka qenë duke e shikuar oren se…

Read More
TRE TË PREKUR ME KORONAVIRUS NË GJENDJE KRITIKE, NJËRI ERDHI SOT NË INFEKTIVË PA VETËDIJE

TRE TË PREKUR ME KORONAVIRUS NË GJENDJE KRITIKE, NJËRI ERDHI SOT NË INFEKTIVË PA VETËDIJE

Infektologu Valbon Krasniqi ka thënë se në Klinikën Infektive aktualisht po trajtohen 43 raste me Covid-19, kurse, tre janë në gjendje kritike. Sipas tij, nga 170 raste të konfirmuara me Covid-19, 70 kanë qenë të…

Read More
‘Plas sherri’ midis SHBA-së dhe OBSH-së, presidenti Trump akuzon organizatën për ‘një rekomandim të gabuar’

‘Plas sherri’ midis SHBA-së dhe OBSH-së, presidenti Trump akuzon organizatën për ‘një rekomandim të gabuar’

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka nisur një sulm ndaj Organizatës Botërore të Shëndetit duke e akuzuar atë për ofrimin e rekomandimeve të gabuara. “OBSH me të vërtet e ka katranosur punën… Për fat të mirë…

Read More
Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese

Konjufca: Do ta dërgojmë presidentin në Gjykatën Kushtetuese

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi do ta marrë përgjigjen nga Lëvizja Vetëvendosje për propozimin e mandatarit për kryeministër, pas tejkalimit të pandemisë. Ai…

Read More
Ndejat në oda shtojnë numrin e të prekurve me koronavirus në Malishevë

Ndejat në oda shtojnë numrin e të prekurve me koronavirus në Malishevë

Ndejat nëpër odat shqiptare janë traditë e vjetër. Por ky zakon nuk po harrohet as në këtë kohë, kur qëndrimi në grup po konsiderohet i rrezikshëm. E një mbledhi si kjo, thuhet që është arsyeja…

Read More
OSMANI GODET AGIM VELIUN: S’DO DUHEJ TË ISHE MINISTËR

OSMANI GODET AGIM VELIUN: S’DO DUHEJ TË ISHE MINISTËR

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka folur për herë të parë rreth rrëzimit të qeverisë dhe marrëdhëniet e saj me kolegët e saj në parti. Ajo ka goditur nënkryetarin e LDK-së, Agim Veliun, duke thënë…

Read More
Koronavirusi, nis zbatimi i masave të reja të komunës së Prishtinës

Koronavirusi, nis zbatimi i masave të reja të komunës së Prishtinës

Shportat po dezinfektohen. Pastrimi i dyshemesë, po bëhet vazhdimisht. E në pjesën ku bëhen pagesat, qytetarëve po u kërkohej të mbajnë distancën. Këshillat i dëgjon secili klient që hyn brenda këtij marketi. Ndërkohë, tekstili dhe…

Read More
Jeta normale nuk do të kthehet pata vitit 2021, thotë shkencëtari i njohur

Jeta normale nuk do të kthehet pata vitit 2021, thotë shkencëtari i njohur

Një shkencëtar dhe ekspert për gatishmërinë dhe përgjigjen ndaj pandemive ka bërë një paralajmërim të ashpër për publikun amerikan: Jeta normale nuk do të kthehet para vitit 2021. Ali Nouri, President i Federatës së Shkencëtarëve…

Read More