Tërmet në Shqipëri

Një lëkundje tërmeti është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në vend. IGJEUM bën me dije se tërmeti është regjistruar 8 Km në perëndim të Leskovikut. Për fat magnituda e goditjes ka qenë e vogël, vetëm 1.8 ballë dhe nuk ka asnjë të dhënë për dëme. Të dhënat: Data: 12/04/2019 Ora: 00:44:59 […]

Adriana Hoxhiq emërohet ministre në MAPL

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka emëruar Adriana Hoxhiqin ministre të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal. “Sot emërova Adriana Hoxhiq, ministre të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, e cila shquhet për angazhimin e saj për të mirën e të gjithë qytetarëve të Kosovës. Është i njohur gjerësisht kontributi i saj në krijimin e urave të […]

Projektligji për mbrojtjen e vlerave të Luftës së UÇK-së, pritet që të miratohet sot nga Kuvendi

Deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në seancën e sotme plenare, pritet që ta miratojnë në parim Projektligjin për mbrojtjen e vlerave të Luftës së UÇK-së, raporton Fokusi.info. Projektligj i cili është i hartuar nga kryeparlamentari Kadri Veseli në bashkëpunim me shoqatat e dalura nga lufta, garanton mbrojtje institucionale për vlerat e luftës së […]

Kryeministri Haradinaj priti gjeneralin e KFOR-it, Lorenzo D’Addario

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim pune komandantin e KFOR-it, gjeneral major Lorenzo D’Addario. Me këtë rast, kryeministri Haradinaj së bashku me gjeneral major Lorenzo D’Addario vlerësuan se gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë dhe bashkëpunimi ndërmjet KFOR-it dhe institucioneve vendore të sigurisë është i shkëlqyeshëm. Kryeministri Haradinaj […]

Haradinaj: Kosova është e arritur e të gjithë shqiptarëve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot për një vizitë studimore, një delegacion të profesorëve dhe studentëve të fakultetit të Shkencave Shoqërore Bashkëkohore, nga Universiteti i Evropës Juglindore në Maqedoni. Kryeministri Haradinaj shprehu kënaqësinë që sot u takuan bashkë duke thënë se për të është çdo herë nder që të shkojë në […]

Haradinaj merr pjesë në Akademinë Përkujtimore kushtuar ditës së dëshmorëve të Brigadës 138 dhe rënies së Heroit Agim Ramadani

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore – Dita e dëshmorëve të Brigadës 138 “Agim Ramadani”- Dita e rënies së Heroit Agim Ramadani, që u organizua nën patronatin e Kryeministrit, në kuadër të Manifestimit Tradicional “Ditët e Shqipes 2019”. Me këtë rast, kryeministri Haradinaj, tha se, sot është një ditë […]

Qeveria e Kosovës ka autorizuar Ministrinë e Drejtësisë që të përgatis iniciativën ligjore për sanksionimin e mohimit të krimeve

Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar Projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes për financimin e projektit për kadastër të patundshmërive dhe infrastrukturës gjeohapësinore ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Asociacionit Ndërkombëtar për Zhvillim. Projektligji ka për qëllim ratifikimin  e marrëveshjes së nënshkruar më 7 shkurt 2019 në mes të Republikës së Kosovës […]

1 2 3 4 5 86