1. Home
  2. Rajon

Kategori: Rajon

I mituri vret nga pakujdesia vëllanë 20-vjeçar në Peqin

I mituri vret nga pakujdesia vëllanë 20-vjeçar në Peqin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Peqin, ku një i mitur 14-vjeçar, ka vrarë me armë gjahu vëllanë e tij 20-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në pyllin e Galush të Peqinit,…

Read More
Përfundon grumbullimi i nënshkrimeve për president në Maqedoni

Përfundon grumbullimi i nënshkrimeve për president në Maqedoni

Në Maqedoninë e Veriut ka kohë që ka nisur nënshkrimi i kandidatëve për president të shtetit, derisa sonte në mesnatë do të përfundojë grumbullimi i këtyre nënshkrimeve. Kandidati i përbashkët i partisë së 31-të politike…

Read More
Vulin nga Beogradi: Jemi gati për luftë, presim urdhërin nga Komandanti Suprem

Vulin nga Beogradi: Jemi gati për luftë, presim urdhërin nga Komandanti Suprem

Miratimi i Platformës për Dialogun në Kuvendin e Kosovës, ka nxitur reagime të ashpra në Serbi. Presidenti Vuçiq ka qenë më i zëshmi kundër saj, duke thënë se ajo platformë e bllokon edhe më tepër…

Read More
Paralajmërohet heqja e taksës

Paralajmërohet heqja e taksës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimit me banorë të zonës së Paskuqanit, bisedoi edhe me një qytetar i cili theksoi se po falimenton nga taksat. “Kam tre anëtarë në emigracion. Kam hapur një…

Read More
Nishani: Në polici ka “revoltë” anti-Rama, u infiltruan njerëz për dhunë

Nishani: Në polici ka “revoltë” anti-Rama, u infiltruan njerëz për dhunë

Ish-presidenti Bujar Nishani ka folur për protestën e opozitës dhe aksionin e PD që synon rrëzimin e qeverisë së kryeministrit Edi Rama, duke dënuar përdorimin e gazit lotsjellës ndaj qytetarëve. Duke qenë se ka drejtuar…

Read More
Këshilli i Evropës zyrtarisht njohu Maqedoninë e Veriut me emrin e ri

Këshilli i Evropës zyrtarisht njohu Maqedoninë e Veriut me emrin e ri

Siç njoftojnë nga AIM, Këshilli i Evropës e njohu Maqedoninë e Veriut me emrin e ri. Në web-faqen e Këshillit të Evropës, ku selinë e ka në Strazburg, vendi tani është me me emrin e…

Read More
Aksident i rëndë afër Gjirit të Lalzit, një i vdekur dhe katër të plagosur

Aksident i rëndë afër Gjirit të Lalzit, një i vdekur dhe katër të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, ku një automjet tip fuoristradë ka përplasur një makinë në bordin e të cilës ishin dy zonja me fëmijët e tyre. Aksidenti ka ndodhur pranë Gjirit…

Read More
Shqiptari Mustafa Shentop zgjedhet kryetar i Parlamentit në Turqi

Shqiptari Mustafa Shentop zgjedhet kryetar i Parlamentit në Turqi

Parlamenti në Turqi ka zgjedhur të dielën ligjvënësin e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK), Mustafa Shentop (Şentop), kryetar të ri të parlamentit. Shentop, një ligjvënës nga provincat veri-perëndimore të Tekirdag dhe me prejardhje nga…

Read More
Shëngjin, zjarr në zonën e Knallës

Shëngjin, zjarr në zonën e Knallës

Një zjarr është regjistruar mesditën e së dielës në afërsi të Shëngjinit në zonën e Knallës. Flakët janë përhapur me shpejtësi si pasojë e erës në zonë. Zjarrëfikset ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për…

Read More
SHBA-ja i kërkon Serbisë arrestimin dhe ekstradimin e Gurit

SHBA-ja i kërkon Serbisë arrestimin dhe ekstradimin e Gurit

Kongresistët amerikanë gjatë takimit me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiqin në Munih, kanë kërkuar që Serbia, për shkak të vrasjes së vëllezërve Bytyçi në vitin 1999, ta arrestojë dhe ta ekstradojë Goran Radosavljeviq – Gurin,…

Read More