1. Home
  2. Rajon

Kategori: Rajon

Si u zhdukën 100 pasaporta. Prokuroria heton diplomatët për shpërdorim të detyre

Si u zhdukën 100 pasaporta. Prokuroria heton diplomatët për shpërdorim të detyre

Prokuroria e Tiranës nisi hetimet për zhdukjen e 100 pasaportave shqiptare në Greqi, një ngjarje e cila solli shkarkimin e konsullit shqiptar në Janinë, Pervin Gjikuria. Hetimet janë regjistruar për dyshimet e shpërdorimit të detyrës,…

Read More
Sela: Në Maqedoninë e Veriut vazhdojnë proceset e montuara politike – gjyqësore

Sela: Në Maqedoninë e Veriut vazhdojnë proceset e montuara politike – gjyqësore

Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela sot ka takuar shefin e Misionit të OSBE-së, ambasadorin Klemens Koja. Sipas njoftimit të partisë, Sela ka  paraqitur shqetësimet e tija dhe të ASH-së, për siç…

Read More
Favoriti për kryetar të Stambollit shfaqet me plis në kokë dhe me fjalët “besa-besë”

Favoriti për kryetar të Stambollit shfaqet me plis në kokë dhe me fjalët “besa-besë”

Kandidati i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (Paria AK) për kryetarin e Bashkisë së Stambollit, Binali Yıldırım, duke e përdorur fjalën “besa besë” në gjuhën shqipe premtoi që në Stamboll do të shërbejnë në paqe…

Read More
Evropa bëhet më e ftohtë, ja shkaqet

Evropa bëhet më e ftohtë, ja shkaqet

Mësojeni pse po ndodh kjo. Ngadalësohet rryma oqeanike që ngroh Atlantikun verior dhe pasojat, që mund të ndihen pas 150 vitesh, mund të jenë temperatura shumë të ulëta në Evropë dhe të larta përgjatë brigjeve…

Read More
35 vjeçari në Shqipëri mbytë gruan me duar

35 vjeçari në Shqipëri mbytë gruan me duar

Krim i rëndë në një familje në Gramsh. Një 35-vjeçar ka vrarë bashkëshorten e tij duke e mbytur me duar. E sinjalizuar për ngjarjen, policia mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes ku arrestoi në flagrancë…

Read More
Ndalimi i protestuesve, reagon Basha: Asgjë s’na ndal

Ndalimi i protestuesve, reagon Basha: Asgjë s’na ndal

3 persona janë ndaluar në polici pas protestës së opozitës në Shqipëri. Teksa policia njofton se ka proceduar penalisht 33 persona, mes të cilëve edhe Sekretarin e Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi, kreu i opozitës…

Read More
Procedohen penalisht 33 persona për dhunë në protestën e opozitës, mes tyre edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së

Procedohen penalisht 33 persona për dhunë në protestën e opozitës, mes tyre edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së

Për aktet e dhunës në protestën e 16 marsit para parlamentit, cilësuar nga policia si një tubim i jashtëligjshëm, deri më tani janë proceduar penalisht 33 persona të moshës nga 19 deri në 41 vjeç.…

Read More
Trazira në Serbi, protestuesit hyjnë me dhunë në objektin e televizionit publik

Trazira në Serbi, protestuesit hyjnë me dhunë në objektin e televizionit publik

Me moton ” 1 nga 5 milionë, një grup protestuesish në Beograd, të cilët janë kundër Presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, kanë hyrë me forcë në televizionin RTS. Siç shkruajnë mediet serbe, një nga organizatorët e…

Read More
Vritet një person në Tiranë

Vritet një person në Tiranë

Një person është vrarë me armë zjarri në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në kodrat e liqenit të Tiranë rreth orës 18:15. Viktima mësohet të jetë 62-vjeçari me iniciale H.B është gjetur i vrarë në këtë…

Read More
MPB heton nëse zyrtarët policorë përdorin drogë

MPB heton nëse zyrtarët policorë përdorin drogë

Në tetë sektorë për punë të brendshme në MPB filloi kontrolli sistematik i policëve. Rezultatet e para, jozyrtarisht, flasin për policë të dyshuar për që kanë përdorur drogë. Burime nga ministria e Brendshme për Alsat…

Read More