Gjithçka që ndodhi ditën kur vdiq George Floyd – që nga thirrja emergjente 911

Gjithçka që ndodhi ditën kur vdiq George Floyd – që nga thirrja emergjente 911

Vrasja e George Floyd më 25 maj ka shkaktuar protesta të dhunshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndërsa vendi ka mobilizuar orën policore në të gjitha qytetet; madje presidenti Donald Trump u evakuua për…

Read More
Abazi: Qeveria e re është 100 për qind e Thaçit, Hoti e Mustafa në shërbim të tij

Abazi: Qeveria e re është 100 për qind e Thaçit, Hoti e Mustafa në shërbim të tij

Ish-zëvendëskryeministri nga LVV në Qeverinë e Kosovës, Haki Abazi e ka konsideruar të Hashim Thaçit qeverinë e re të Kosovës. Abazi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se qeveria e…

Read More
“Nike” ndryshon sloganin për nder të George Floyd

“Nike” ndryshon sloganin për nder të George Floyd

Të gjitha vendet perëndimore janë vënë në lëvizje pas vdekjes së George Floyd i cili u vra barbarisht nga një ish-polic në SHBA. Sipas mediave, 49-vjeçari i ndjerë është ndaluar pasi u mundua të bënte…

Read More
Pallaska: Me aktgjykimin e fundit nuk do të kemi më bllokada në formimin e institucioneve shtetërore

Pallaska: Me aktgjykimin e fundit nuk do të kemi më bllokada në formimin e institucioneve shtetërore

Juristi Dastid Pallaska në emisionin Pressing të T7, ka thënë se me aktgjykimin e fundi të Gjykatës Speciale, nuk do të kemi më bllokada në krijimin e institucioneve të shtetit. “Me këtë aktgjykim nuk do…

Read More
Ministrja e Jashtme thotë se do të angazhohet në rindërtimin e urave të miqësive të Kosovës me botën

Ministrja e Jashtme thotë se do të angazhohet në rindërtimin e urave të miqësive të Kosovës me botën

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla thotë se është nder i jashtëzakonshëm për të shërbyer në funksion të mbrojtjes dhe avancimit të interesit shtetëror, sovranitetit territorial, rendit kushtetues dhe vlerave të Republikës…

Read More
Veseli kritikon Kurtin: Edhe në mal gjatë luftës i kemi pasur raportet më të mira me SHBA’në

Veseli kritikon Kurtin: Edhe në mal gjatë luftës i kemi pasur raportet më të mira me SHBA’në

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës , Kadri Veseli sonte në kritikuar sërish ish-kryeministrin, Albin Kurtin, për raportet e ftohta me Amerikën. Veseli ka thënë se edhe gjatë luftës kanë pasur raporte më të mira,…

Read More
Abazi për Thaçin: Është njeri që ka festuar liberalizimin e vizave 10 herë

Abazi për Thaçin: Është njeri që ka festuar liberalizimin e vizave 10 herë

Ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi, tha se presidenti Hashim Thaçi është njeri idhnak dhe në siklet dhe njeri që deri më tani ka festuar mbi 10 herë liberalizimin e vizave. “Nuk kam çfarë të them, Thaçi është…

Read More
Vatra e re e koronavirusit në botë, mijëra viktima gjatë 24 orëve të fundit

Vatra e re e koronavirusit në botë, mijëra viktima gjatë 24 orëve të fundit

Pandemia globale e shkaktuar nga Covid-19 duket se është zhvendosur në Amerikën Latine pasi dy shtetet e mëdha Meksika dhe Brazili kanë shënuar një numër të lartë viktimash nga koronavirusi. Pandemia e koronavirusit që tashmë…

Read More
Koronavirusi në Itali: Vetëm 177 raste të reja

Koronavirusi në Itali: Vetëm 177 raste të reja

Janë vetëm 177 raste të reja me koronavirusi të identifikuar në 24 orët e fundit në Itali. Që nga fillimi i marsit, kur numri i rasteve nisi të rritje në mënyrë të madhe, kurrë nuk…

Read More
Të paktën 11 shtete i kanë rikthyer masat kufizuese, frikë nga një valë e dytë e koronavirusit

Të paktën 11 shtete i kanë rikthyer masat kufizuese, frikë nga një valë e dytë e koronavirusit

Balansi delikat midis ringjalljes së ekonomisë dhe shmangies së një vale të dytë koronavirusi është i përhapur gjithandej globi, teksa gjetja e një qasjeje të duhur midis lehtësimit dhe kufizimeve po del të jetë problematik…

Read More