Veseli dënon ashpër sulmet ndaj gruas rome: Të reagojnë menjëherë organet përgjegjëse

Veseli dënon ashpër sulmet ndaj gruas rome: Të reagojnë menjëherë organet përgjegjëse

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka reaguar për sulmet fizike ndaj një gruaje rome, nga disa të rinj. Ai ka thënë se është i shokuar me pamjet dhe ka kërkuar reagim të menjëhershëm të organeve…

Read More
Vlora Çitaku për sulmin ndaj gruas rome: Turpi qoftë mbi ne

Vlora Çitaku për sulmin ndaj gruas rome: Turpi qoftë mbi ne

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar pas sulmit që iu bë gruas rome për të dytën herë, sot në qytetin e Ferizajt, raporton Express. Përmes Facebook’ut, Citaku ka shkruar për një histori…

Read More
Hoti takohet me Konjufcën, harmonizojnë tekstin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë

Hoti takohet me Konjufcën, harmonizojnë tekstin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avbdulla Hoti, është takuar me Glauk Konjufcën nga LVV për të harmonizuar tekstin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë. Hoti në një status në llogarinë e tij në Facebook…

Read More
Mblidhen 117 mijë euro për Editën, familja Gjikolli falënderon bamirësit dhe kërkon edhe 33 mijë euro për pjesën tjetër

Mblidhen 117 mijë euro për Editën, familja Gjikolli falënderon bamirësit dhe kërkon edhe 33 mijë euro për pjesën tjetër

Edita Gjikolli nga Peja, nënë e tre fëmijëve, e cila vuan nga Leukemia Acute po vazhdon të trajtohet në Turqi. Për shërimin e sëmundjes së Editës, nevojitën 150 mijë euro, shumë kjo e cila është…

Read More
Pamje të rënda: Video e sulmit brutal ndaj gruas rome në Ferizaj

Pamje të rënda: Video e sulmit brutal ndaj gruas rome në Ferizaj

Sulmi që iu bë gruas rome sot në mes të qytetit të Ferizajt, tronditi opinionin për të dytën herë.  Ndërkohë, nga Policia e Kosovës kanë thënë për lajmi.net se gruan rome e kanë takuar në…

Read More
Holanda dorëzon kërkesën në Bruksel: Pezulloni vizat për shqiptarët

Holanda dorëzon kërkesën në Bruksel: Pezulloni vizat për shqiptarët

Holanda ka dorëzuar sot zyrtarisht në Komizionin Europian projekt rezolutën e miratuar pak kohë më parë në parlament, që kërkon rikthimin e vizave për shqiptarët. Në letrën drejtuar komisionerit për migrimin dhe punët e jashtme,…

Read More
Sulmohet sërish gruaja rome në Ferizaj, reagime të shumta (Foto/Video)

Sulmohet sërish gruaja rome në Ferizaj, reagime të shumta (Foto/Video)

Gruaja nga komuniteti rom e cila para disa ditësh u linçua nën akuza të rrejshme dhe u sulmua në Lipjan nga disa qytetarë, është parë sot në qytetin e Ferizajt. Ndërkohë është publikuar edhe një…

Read More
Haradinaj: Jam thellë i bindur se do të dimë të ecim rrugës së heronjve dhe do t’i nderojmë ata së bashku

Haradinaj: Jam thellë i bindur se do të dimë të ecim rrugës së heronjve dhe do t’i nderojmë ata së bashku

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore në 20-vjetorin e rënies së Heroit të Kosovës, Xhemajl Fetahaj dhe bashkëluftëtarit të tij Milazim Shala, në kuadër të Manifestimit Tradicional “Ditët e…

Read More
Apeli konfirmon aktakuzën ndaj Adem Grabovcit dhe të tjerëve në rastin “Pronto”

Apeli konfirmon aktakuzën ndaj Adem Grabovcit dhe të tjerëve në rastin “Pronto”

Gjykata e Apelit ka refuzuar ankesat e avokatëve mbrojtës të Adem Grabovcit dhe të tjerëve në rastin “Pronto”, duke e lënë kështu në fuqi aktakuzën e ngritur ndaj tyre nga Prokuroria Speciale e Republikës së…

Read More
Vuçiq: Nëse Kosova vendos të bashkohet me Shqipërinë, ky do të jetë vendimi i Serbisë

Vuçiq: Nëse Kosova vendos të bashkohet me Shqipërinë, ky do të jetë vendimi i Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka komentuar deklaratat e fundit nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në lidhje me bashkimin me Shqipërinë. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se Serbia do të reagojë në…

Read More