Përparim Krasniqi: Ka qenë premtim që rruga Rahovec-Xërxë do të zgjerohet

Përparim Krasniqi: Ka qenë premtim që rruga Rahovec-Xërxë do të zgjerohet

Zgjerimi i rrugës Rahovec-Xërxë nga banorët e fshatit Fortesë po vlerësohet i panevojshëm dhe i dëmshëm për bujqit dhe bizneset e asaj zone. Në anën tjetër drejtori i Drejtorisë së Shërbimeve Publike Përparim Krasniqi në…

Read More
Gjakovarit i gjendet një snajper në shtëpi

Gjakovarit i gjendet një snajper në shtëpi

Me kërkesë të Gjykatës Themelore në Gjakovë, njësiti i hetimeve ka kontrolluar shtëpinë e një qytetari  ku kanë gjetur dhe konfiskuar disa armë Rasti ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në Gjakovë, ku njësiti i…

Read More
Pas vendimit të Albulena Haxhiut, reagon Abelard Tahiri: Shihemi në Gjykatë

Pas vendimit të Albulena Haxhiut, reagon Abelard Tahiri: Shihemi në Gjykatë

Ish-ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka reaguar lidhur me vendimin e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu për anulimin e provimit të noterëve të rinj të vendit. Haxhiu e anuloi provimin e noterisë ndërsa e quajti…

Read More
Fshesa e Glauk Konjufcës: I shkarkon 14 konsuj të emëruar kundërligjshëm

Fshesa e Glauk Konjufcës: I shkarkon 14 konsuj të emëruar kundërligjshëm

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka njoftuar për shkarkime të shumë konsujve nëpër konsullata të Kosovës, disa prej të cilëve kanë pasur lidhje të afërta me partitë politike, transmeton Gazeta Express Shkrimi i…

Read More
Banorët e fshatit Fortesë kundërshtojnë vendimin e komunës, kërkojnë debat publik me kryetarin Smajl Latifi

Banorët e fshatit Fortesë kundërshtojnë vendimin e komunës, kërkojnë debat publik me kryetarin Smajl Latifi

Të pakënaqur me vendimin e komunës së Rahovecit, banorë të fshatit Fortesë kundërshtojnë vendimin për zgjerimin e rrugës. Banorët e më shumë se 500 shtëpive nga ky fshat i Rahovecit, kundërshtojnë vendimin e pushtetit komunal…

Read More
Isa Mustafa ia çon 5 emra Kurtit për zv.ministra, ka vetëm një befasi

Isa Mustafa ia çon 5 emra Kurtit për zv.ministra, ka vetëm një befasi

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka njoftuar se i ka propozuar kryeministrit Albin Kurti emrat për zëvendësministra, raporton Gazeta Express. Mustafa ka shkruar se pas trajtimit në Kryesi të partisë ka marrë…

Read More
Përforcimet e Vuçiq për zgjedhje, e merr në parti gruan e Oliver Ivanoviq

Përforcimet e Vuçiq për zgjedhje, e merr në parti gruan e Oliver Ivanoviq

Pas dy muajsh në Serbi do të mbahen zgjedhjet parlamentare. Ndërkohë tashmë presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka filluar edhe përforcimet për zgjedhjet. Ai ka marrë në partinë e ti, Milena Popovicin, gruan e politikanit…

Read More
Endrit Shala do ta drejtojë Komisionin për Ekonomi

Endrit Shala do ta drejtojë Komisionin për Ekonomi

Është konstituuar Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri dhe Investime Strategjike, udhëheqja e se cilit i takon Grupit Parlamentar të Nismës. Ky Komision do të udhëhiqet nga ish-ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala. Nënkryetare…

Read More
Ministri Bislimi: Do t’i luftojmë bordet jokompentete të ndërmarrjeve publike

Ministri Bislimi: Do t’i luftojmë bordet jokompentete të ndërmarrjeve publike

Qeveria e Kosovës nisi dje shkarkimin e Bordit të Telekomit të Kosovës, ndërsa ministri i Financave, Besnik Bislimi ka theksuar sot se synojnë luftimin e bordeve in-kompetente në kompani publike, duke theksuar se këto ndërmarrje…

Read More
Arrestohen dy të dyshuar në Pejë për abuzim seksual ndaj të miturës

Arrestohen dy të dyshuar në Pejë për abuzim seksual ndaj të miturës

Dy të dyshuar janë arrestuar të mërkuren në Pejë për veprën penale keqpërdorim seksual i personave në moshën-16 vjeçare.  Sipas raportit të policisë të dyshuarit kanë abuzuar seksualisht me një të mitur. Me vendim të…

Read More