519 të vdekur nga koronaviorusi në Nju Jork

519 të vdekur nga koronaviorusi në Nju Jork

Guvernatori i Nju Jorkut Andrew Cuomo ka njoftuar të premten se numri i të vdekurve nga koronavirusi ka arritur në 519, derisa 134 persona humbën jetën vetëm brenda një ditë. Shteti deri më tani ka…

Read More
Flet i shëruari nga Covid-19 në Kosovë, ka një mesazh për qytetarët

Flet i shëruari nga Covid-19 në Kosovë, ka një mesazh për qytetarët

(Foto: Ilustrim) Në Kosovë tashmë është një person i shëruar nga koronavirusi. Ai, bashkë me motrën e tij, nga Dumnica e Podujevës, kanë dalë nga Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Në një…

Read More
Ekskluzive: Sonte për herë të parë në një intervistë për media shqip, flet në Pressing Richard Grenell

Ekskluzive: Sonte për herë të parë në një intervistë për media shqip, flet në Pressing Richard Grenell

Richard Grenell, emisari special i Presidentit Donald Trump për arritjen e një marrëveshje paqësore në mes të Kosovës dhe Serbisë, sonte vjen me një intervistë ekskluzive në Gazeta Express dhe T7. Intervista do të transmetohet…

Read More
Haki Abazi përpiqet t’i demantojë Grenellin, Kosnettin e Palmerin me një deklaratë të vjetër të zyrtarit që e shkarkoi Trump

Haki Abazi përpiqet t’i demantojë Grenellin, Kosnettin e Palmerin me një deklaratë të vjetër të zyrtarit që e shkarkoi Trump

Zëvendëskryeministrin Haki Abazi duket se nuk e ka bindur deklarata zyrtare e SHBA’së, sipas të cilës garantohet se nuk ka plan sekret për shkëmbim të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. Ai ka shpërndarë një deklaratë…

Read More
DYSHOHET SE ERDHI NGA LAKURIQI I NATËS, KINEZËT PËRGATISIN ILAÇ NGA BRIRËT E DHISË DHE MËLÇISË SË ARIUT KUNDËR COVID-19

DYSHOHET SE ERDHI NGA LAKURIQI I NATËS, KINEZËT PËRGATISIN ILAÇ NGA BRIRËT E DHISË DHE MËLÇISË SË ARIUT KUNDËR COVID-19

E gjithë bota është në luftë me një armik të padukshëm që dyshohet se erdhi nga ngrënia dhe tregtimi i kafshëve të egra në Wuhan, Kinë. Për të luftuar këtë virus të frikshëm që po…

Read More
Shpend Ahmeti i “nervozuar”: Seriozisht, trus në shpi!

Shpend Ahmeti i “nervozuar”: Seriozisht, trus në shpi!

Kryetari i Komunës së Prishtinës ka bërë një postim në tëitter. Siç duket daljet e shumta të qytetarëve e kanë nervozuar të parin e Prishtinës pasi që ai në këtë postim ka reaguar ashpër duke…

Read More
GLAUK KONJUFCA: AVDULLAH HOTI S’MUND TA REALIZOJË KURRË KËTË ËNDËRR

GLAUK KONJUFCA: AVDULLAH HOTI S’MUND TA REALIZOJË KURRË KËTË ËNDËRR

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka treguar mbrëmë se si e mori lajmin për për shkarkimin e tij nga detyra pas përfundimit të seancës së Kuvendit. “Nuk kemi kontaktuar fare. Pasi ka mbaruar seanca e…

Read More
MASHTI bën thirrje nxënësve, prindërve dhe mësimdhënësve, që të vazhdojnë ndjekjen e mësimit në distancë

MASHTI bën thirrje nxënësve, prindërve dhe mësimdhënësve, që të vazhdojnë ndjekjen e mësimit në distancë

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton nxënësit, prindërit dhe punonjësit e arsimit në Republikën e Kosovës, se për shkak të situatës emergjente të shkaktuar nga pandemia COVID – 19, Qeveria e Kosovës,…

Read More
​Thaçi: Nga e hëna do të nisi konsultimet me liderët e subjekteve politike

​Thaçi: Nga e hëna do të nisi konsultimet me liderët e subjekteve politike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas krijimit të rrethanave politike në vend, duke respektuar Kushtetutën, nga e hëna do të fillon konsultimet me liderët e partive politike dhe do të prezantojë kriteret…

Read More
Pejani e rreh babanë pas një mosmarrëveshje

Pejani e rreh babanë pas një mosmarrëveshje

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se një person është arrestuar në Komunën e Pejës, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje e kishte sulmuar fizikisht babanë e tij, raporton Gazeta Express.…

Read More