LIVE/ Numërohen mbi 50 për qind të votave, Vetëvendosje përmbys LDK-në

LIVE/ Numërohen mbi 50 për qind të votave, Vetëvendosje përmbys LDK-në

Komisioni Qendror Zgjedhor ka numëruar mbi 50 për qind të votave në total. Prej 439.584 sa janë numëruar nga totali prej 851 mijë votuesve të përgjithshëm, Lëvizja Vetëvendosje ka përmbysur rezultatin ku tani po udhëheq…

Read More
Numrohen 55% e votave nga KQZ, VV prinë

Numrohen 55% e votave nga KQZ, VV prinë

Po vazhdon numrimi i votave nga KQZ. Deri më tani janë numëruar 55% e votave në nivel vendi. VV-ja është duke prirë me 25.1%, pastaj LDK me 25.11%, PDK me 21.95%, AAK-PSD 12.35% si dhe…

Read More
Numrohen 55% e votave nga KQZ, vazhdon të prijë prap LDK-ja

Numrohen 55% e votave nga KQZ, vazhdon të prijë prap LDK-ja

Po vazhdon numrimi i votave nga KQZ. Deri më tani janë numëruar 55% e votave në nivel vendi. LDK-ja është duke prirë me 25.1%, pastaj VV me 25.11%, PDK me 21.95%, AAK-PSD 12.35% si dhe…

Read More
Kjo është diferenca aktuale mes PDK-së dhe dy partive të para

Kjo është diferenca aktuale mes PDK-së dhe dy partive të para

KQZ po vazhdon me numërimin e votave nga zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën sot në Kosovë. Aktualisht, garë e ashpër është duke u zhvilluar mes LDK-së e VV-së për vendin e parë, shkruan lajmi.net.…

Read More
KQZ numëron 40 për qind të votave – LDK e para duke pasuar nga Vetëvendosje

KQZ numëron 40 për qind të votave – LDK e para duke pasuar nga Vetëvendosje

E plotësuar: KQZ ka numëruar rreth 40 për qind të votave Aktualisht, LDK vazhdon të prijë me 25.28 për qind të votave, apo 77581 vota. Vetëvendosje është e dyta me 73761 vota apo 24.03 për qind.…

Read More
Opozita kosovare korr fitore të thellë në zgjedhjet parlamentare

Opozita kosovare korr fitore të thellë në zgjedhjet parlamentare

Mediat kosovare kanë publikuar Exit Poll-et, të cilat me pak dallime mes partive, tregojnë për një fitore të thellë të opozitës. Sipas tyre, LDK dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë fituar së paku 64 deputetë. PDK ka…

Read More
Edhe LDK feston në Mitrovicë (VIDEO)

Edhe LDK feston në Mitrovicë (VIDEO)

Lidhja Demokratike e Kosovës sikur edhe Lëvizja Vetëvendosje po feston në Mitrovicë. Aktivistë dhe simpatizantë të kësaj partie kanë dal në qytet me flamuj Dardan dhe vetura, pas Exit Poll-it të shpallur nga Klan Kosova.…

Read More
Befasi nga numërimi i votave në Ferizaj, prinë Vetëvendosje

Befasi nga numërimi i votave në Ferizaj, prinë Vetëvendosje

Befasi nga numërimi i votave vijnë nga Ferizaji, komunë kjo ku qeveris PDK-ja. Kjo parti aktualisht është e dyta në këtë komunë, shkruan lajmi.net. E para aktualisht është Vetëvendosje, teksa LDK është e treta. Ndiqni…

Read More
Betejë e ashpër, ngushtohet dukshëm diferenca e votave mes LDK-së e VV-së

Betejë e ashpër, ngushtohet dukshëm diferenca e votave mes LDK-së e VV-së

Zhvillime dramatike ka në numërimin e votave në nivel vendi nga zgjedhjet e parakohshme. Nga 6 mijë vota sa ishte dallimi, tani kjo diferencë ka arritur në vetëm 2 mijë e 500 vota, shkruan lajmi.net.…

Read More
LIVE/ Rezultatet e 250 mijë votave të numëruara

LIVE/ Rezultatet e 250 mijë votave të numëruara

Deri tash janë numëruar mbi 250 mijë votave në nivel vendi, që i bie 34.9 për qind e votave. Nga ky numër e mban LDK-në të parën me 64.521 vota, ndërsa pas saj është Vetëvendosje…

Read More