Policia e Kosovës dhuron gjak për të tretën ditë radhazi!

Policia e Kosovës dhuron gjak për të tretën ditë radhazi!

Duke filluar nga data 08 prill 2020 e deri më sot, Policia e Kosovës nën organizimin e Drejtorisë së Shërbimeve Shëndetësore të Policisë së Kosovës dhe Qendrës së Kosovës për Transfuzionin e Gjakut, edhe në…

Read More
Nuk dihet pse policia u ftua në objektin e Postës, bordi s’kishte shkarkime në agjendë

Nuk dihet pse policia u ftua në objektin e Postës, bordi s’kishte shkarkime në agjendë

Disa zyrtarë policorë janë parë afër objektit të Postës, ndërsa aty planifikohej të mbahej një mbledhje e Bordit të Telekomit. Në media u raportua se arsye e prezencës së policisë aty ishte shkarkimi i menaxhmentit…

Read More
Ministrja Bajrami, thotë se me mësimin në distancë janë arritur rezultate inkurajuese

Ministrja Bajrami, thotë se me mësimin në distancë janë arritur rezultate inkurajuese

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe me drejtorin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Naser Ramadanin, kanë vizituar shkollën “Qamil Batalli” në Prishtinë.…

Read More
Osmani në vizitë të shtabeve lokale të krizave në komunën e Likovës

Osmani në vizitë të shtabeve lokale të krizave në komunën e Likovës

Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, si Koordinator Kryesor i shtabeve të krizave të njësive për vetëqeverisje lokale për mbrojtje nga COVID-19 së bashku me Zëvendësministrin e Shëndetësisë, Armend Arslani, dhe Drejtorin e…

Read More
Nagavci: LDK dhe PDK u koordinuan për të mos përkrahur masat e qeverisë

Nagavci: LDK dhe PDK u koordinuan për të mos përkrahur masat e qeverisë

Nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci ka thënë se rezoluta e propozuar nga PDK-ja është konfuze dhe se dy partitë LDK dhe PDK u koordinuan mes vete. “Deri në këtë moment…

Read More
Izolohen liderët e dy partive në Maqedoni, takuan gazetarin e infektuar

Izolohen liderët e dy partive në Maqedoni, takuan gazetarin e infektuar

Liderët e dy partive më të mëdha politike në Maqedoni të Veriut Zoran Zaevi i LSDM-së dhe Hristijan Mickoski i VMRO-DPMNE-së prej sot janë në izolim shtëpiak. Kështu njoftoi Ministri I Shëndetësisë Venko Filipçe gjatë…

Read More
PROKURORIA NGRITË AKTAKUZË PËR KEQPËRDORIM TË POZITËS ZYRTARE – FLET BEDRI HAMZA

PROKURORIA NGRITË AKTAKUZË PËR KEQPËRDORIM TË POZITËS ZYRTARE – FLET BEDRI HAMZA

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur sot aktakuzë për “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”, ndaj 19 kundër personave, përfshirë zyrtarë e ish-zyrtarë të lartë politikë. Në mesin e të akuzuarve, janë, shefi…

Read More
Kurti: Gjatë këtij muaji ta shtojmë vigjilencën dhe disiplinën

Kurti: Gjatë këtij muaji ta shtojmë vigjilencën dhe disiplinën

Në vazhdën e vizitave nëpër komuna, kryeministri në detyrë, Albin Kurti sot ka qëndrua edhe në Viti, ku edhe ka inkurajuar kryetarin e kësaj komune për respektim të masave parandaluese të pandemisë Covid-19 për të…

Read More
Një muaj paraburgim për rahovecasin që dyshohet se e vrau dhe dogji vëllaun për para

Një muaj paraburgim për rahovecasin që dyshohet se e vrau dhe dogji vëllaun për para

Gjykata Themelore në Gjakovë i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaj të pandehurit G. K., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer vepër penale të vrasjes së rëndë. I njëjti dyshohet…

Read More
Bordi i Telekomit i emëruar nga Kurti është mbledhur, priten shkarkime

Bordi i Telekomit i emëruar nga Kurti është mbledhur, priten shkarkime

Pak ditë pas emërimit nga Qeveria në detyrë, është mbledhur Bordi i Përkohshëm i Telekomit, me menaxhmentin në Postën e Kosovës, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj mbledhjeje sic raporton EO, pritet të shkarkohet kryeshefi i…

Read More