1. Home
  2. KORONAVIRUS

Kategori: KORONAVIRUS

Italia raporton rritje të numrit të vdekjeve nga Covid-19

Italia raporton rritje të numrit të vdekjeve nga Covid-19

Italia ka raportuar 17 vdekje të reja nga koronavirusi përbrenda 24-orëshit të fundit, ka bërë të ditur Agjencia e Mbrojtjes Civile të vendit të martën. Shifra e përgjithshme e vdekjeve me Covid-19 në Itali ka…

Read More
Ja kujt do t’i raportojnë për testimet e pacientëve për koronavirus klinikat private

Ja kujt do t’i raportojnë për testimet e pacientëve për koronavirus klinikat private

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka nënshkruar dy udhëzime administrative, të cilat krijojnë mundësi ligjore për ofrimin e testimit për koronavirus edhe në institucionet shëndetësore private, krahas atyre publike Këto udhëzime përcaktojnë llojin e institucioneve…

Read More
Tjetër rekord rastesh, Amerika po rimbyllet sërish

Tjetër rekord rastesh, Amerika po rimbyllet sërish

Numri i të prekurve me koronavirus në rang global i tejkaloi 13 milionë, sipas institutit amerikan John Hopkins. Shumica e rasteve të reja u regjistruan në Shtetet e Bashkuara, me mbi 60 mijë infektime në…

Read More
135 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

135 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë Veriore, nga 1259 teste të realizuara, 135 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Ndërsa katër pacientë kanë humbur betejën me Covid-19. Viktimat janë nga Shkupi, Tetova, Ohri dhe Kërçova.…

Read More
Italia druan nga vala e re, këtë herë nga koronavirusi “serb” nga Ballkani

Italia druan nga vala e re, këtë herë nga koronavirusi “serb” nga Ballkani

Italia ka frikë nga valë e re e Covid-19 në vendet e Evropës Lindore sepse disa, siç është Rumania, anëtare e Bashkimit Evropian, ndërsa të tjerët që nuk janë anëtarë të BE-së, siç është Serbia,…

Read More
Gazetari i njohur pas burgosjes për lajme të rreme, vdes nga Covid-19

Gazetari i njohur pas burgosjes për lajme të rreme, vdes nga Covid-19

Frika rritet për përhapjen e pandemisë në burgje pasi Mohamed Monir u sëmur në paraburgim. Monir u arrestua dhe u dërgua në burgun Tora të Kajros muajin e kaluar, pasi u shfaq në TV Al-Jazeera,…

Read More
Numri i madh i rasteve me COVID-19 në SHBA voton rezultatin e testeve deri në 7 ditë

Numri i madh i rasteve me COVID-19 në SHBA voton rezultatin e testeve deri në 7 ditë

SHBA tani përballet edhe me vonesa në marrjen e rezultatit të testeve për COVID-19. Numri i mad hi infeksioneve me COVID-19 në të gjithë Shtetet e Bashkuara po shkaktojnë vonesa në marrjen e rezultateve të…

Read More
Nëse ka valë të dytë të infektimeve, Suedia ka pasur të drejtë

Nëse ka valë të dytë të infektimeve, Suedia ka pasur të drejtë

Një vend do ta pres ardhjen e dimrit me shumë më pak ankth se shumica tjetër. Përkatësisht, siç shkruan Indeks.hr, një studim nga java e kaluar tregoi se 30 përqind e suedezëve kanë zhvilluar imunitet…

Read More
SHBA regjistron mbi 56 mijë raste të reja me COVID-19

SHBA regjistron mbi 56 mijë raste të reja me COVID-19

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdon të regjistrojë numër të madh të infeksioneve ditore me COVID-19. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë të paktën 3,361,042 raste të koronavirusit dhe 135.582 vdekje të lidhura, sipas Universitetit…

Read More
Dikur ishte e para për nga numri i të infektuarve, sot ka vetëm 85 raste aktive me COVID-19

Dikur ishte e para për nga numri i të infektuarve, sot ka vetëm 85 raste aktive me COVID-19

Në Komunën e Vushtrrisë dje u konfirmuan edhe 3 raste të reja me koronavirus dhe u shëruan 15 persona. Aktualisht numri i rasteve aktive në këtë komunë është 85. Ka më shumë se dy javë,…

Read More

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0