1. Home
  2. Fun

Kategori: Fun

Range Rover Evoque i ri 2019 spiunohet gjatë testimit

Range Rover Evoque i ri 2019 spiunohet gjatë testimit

Land Rover është duke përgatitur gjeneratën e dytë të Range Rover Evoque, i cili është spiunuar gjatë testimit në borë para debutimit zyrtar, më 2019-ën. Land Rover Range Rover Evoque është kapur nga kamerat duke…

Read More
Filluan pushimet: A i dëmton flokët uji i detit?

Filluan pushimet: A i dëmton flokët uji i detit?

Flokët dëmtohen seriozisht nga rrezet negative të diellit. Prandaj, gjatë verës ju nevojiten produkte që përmbajnë faktorë mbrojtës. Rrezet e diellit nxitin edhe sekretimin e lartë të sebumit, e në këtë mënyrë rrënjët e flokëve…

Read More
83-vjeçari mëson grimin për ta grimuar gruan e tij të verbër

83-vjeçari mëson grimin për ta grimuar gruan e tij të verbër

“Nëse jeni të mërzitura, thjesht lyeni më shumë me të kuq buzët” kjo ishte këshilla që Coco Chanel u jepte grave”. Mosha nuk ka rëndësi ! Këtë gjë Mona Manahan e kishte bërë për vite…

Read More
Ja se si mund të fitosh një lojë të shahut në vetëm dy lëvizje (Video)

Ja se si mund të fitosh një lojë të shahut në vetëm dy lëvizje (Video)

Shahu është një lojë tavoline si asnjë tjetër. Ndryshe nga shumë lojëra të tjera, ajo i jep përparësi intelektit mbi fatin dhe forcën fizike. Është argëtuese dhe sfiduese dhe ne kemi qenë duke shijuar versionet…

Read More
Ariu prej 300 kilesh futet përmes dritares së kuzhinës në shtëpi (Video)

Ariu prej 300 kilesh futet përmes dritares së kuzhinës në shtëpi (Video)

Një çift në Kaliforni mori një vizitor të papritur më parë këtë muaj, kur një ari i zi prej rreth 300 kilesh u fut në shtëpinë e tyre përmes dritares së kuzhinës. “Unë ende nuk…

Read More
Del videoja! Ja çka bën në prapaskenë prezantuesja e motit

Del videoja! Ja çka bën në prapaskenë prezantuesja e motit

Paraqitjet në ekran të prezatueseve të motit janë diskutuar shumë dhe akoma vazhdon të flitet se sa seksi duken. Disa madje i kemi dëgjuar duke i kritikuar ato se si po shfaqen në ekranet televizive,…

Read More
A keni parë ndonjëherë të bie kaq shumë breshër? (Video)

A keni parë ndonjëherë të bie kaq shumë breshër? (Video)

Shpesh së bashku me shiun, bie edhe breshër dhe shkakton dëme të mëdha. Por, sado që kemi parë të bie breshër, mbase nuk i afrohet asaj që ka ndodhur në Colorado, shkruan lajmi.net ‘CNN’ me…

Read More
Botërori po shkakton impotencë tek meshkujt/ Gratë ankohen se nuk po bëjnë seks

Botërori po shkakton impotencë tek meshkujt/ Gratë ankohen se nuk po bëjnë seks

Botërori po sjellë probleme mes çifteve! Femrat nëpër botë u përgatiten për një verë të dashur, por bashkëshortët e tyre janë ngulur para televizorit për të parë Kupën Botërore Rusi 2018. Duket se vajzat do…

Read More
A e dini sa armë ka në botë? Ato nuk i zotërojnë ushtritë

A e dini sa armë ka në botë? Ato nuk i zotërojnë ushtritë

Rreth 85 për qind e armëve të zjarrit ligjore dhe ilegale në botë mbahen nga civilët – shumë më tepër se numri i atyre që mbahen nga forcat e armatosura moderne dhe agjencitë e zbatimit…

Read More
Dhjetë gjëra s’i dini për ëndrrat

Dhjetë gjëra s’i dini për ëndrrat

Çfarë janë ëndrrat? Në kuptimin e drejtpërdrejtë, ëndrrat janë mendime dhe imazhe, tinguj, zëra dhe ndjenja subjektive që përjetohen kur jemi në gjumë. Mund të përfshijnë njerëz që ne i njohim ose krejt të huaj,…

Read More