1. Home
  2. Fun

Kategori: Fun

Në video-konferencë me presidentin, biznesmeni harron kamerën hapur në dush

Në video-konferencë me presidentin, biznesmeni harron kamerën hapur në dush

Një biznesmen brazilian e ka lënë gabimisht hapur kamerën e kompjuterit ndërsa ishte pjesë e një video-konference të bërë me Zoom dhe u tregoi kolegëve të tij më shumë nga ç’prisnin. Konferenca ishte duke u…

Read More
Prifti amerikan e shpërndan ujin e shenjtë me pistoletë lodër për ta respektuar distancën sociale

Prifti amerikan e shpërndan ujin e shenjtë me pistoletë lodër për ta respektuar distancën sociale

Një prift në Detroit të Shteteve të Bashkuara si duket e ka gjetur një mënyrë kreative për ta respektuar distancën sociale gjatë ceremonisë për shpërndarjen e ujit të shenjtë. Në fotografitë e publikuara në rrjetet…

Read More
Babai me fëmijët e tij nga Skocia, ndërtuan një “makinë” nga një vaskë e vjetër, gjatë bllokimit nga pandemia

Babai me fëmijët e tij nga Skocia, ndërtuan një “makinë” nga një vaskë e vjetër, gjatë bllokimit nga pandemia

Fëmijët bashkë me babanë e tyre nga Skocia, ndërtuan një “makinë sportive” – të kompletuar me frena dhe drejtues nga një vaskë e vjetër, për t’u argëtuar gjatë bllokimit të coronavirusit. Sipas mediave të huaja,…

Read More
Demi në Skoci i la 800 shtëpi pa energji elektrike

Demi në Skoci i la 800 shtëpi pa energji elektrike

Rreth 800 shtëpi kanë mbetur pa rrymë në Skoci gjatë bllokimit të coronavirusit, pasi demi fërkoi shpinën ndaj një shtylle elektrike. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, demi katër vjeçar thuhet se po përpiqej të…

Read More
Fotografi i cili iu kërkoi fqinjëve të pozonin te dyert e shtëpisë së tyre kinse po dalin diku

Fotografi i cili iu kërkoi fqinjëve të pozonin te dyert e shtëpisë së tyre kinse po dalin diku

Ndërsa njerëzit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar vazhdojnë të jetojnë në izolim, ne të gjithëve na mungon takimi me miqtë, për të dalë në darkëar apo në kinema, kështu që fotografi Robin Sinha u…

Read More
Kjo është videoja e cila po mer miliona shikime gjatë pandemisë

Kjo është videoja e cila po mer miliona shikime gjatë pandemisë

Vallëzuesit e Gana të cilët shprehin mesazhin qesharak, që nëse ju dilni nga shtëpia ata do të vallzojnë me arkivolint uaj. Grupi i vallëzimit me një arkivol të mbajtur në duar po del të jetë…

Read More
Arsimtarja britanike lind djalin në parking, autoambulanca nuk u ndal – menduan se bashkëshsorti i saj nuk po kërkonte ndihmë por i duartrokiste për punën

Arsimtarja britanike lind djalin në parking, autoambulanca nuk u ndal – menduan se bashkëshsorti i saj nuk po kërkonte ndihmë por i duartrokiste për punën

Arsimtarja britanike e ka përshkruar momentin kur e ka sjell në jetë djalin e saj në parkingun e një supermarketi në Southamton të Anglisë, pasi qe autoambulanca nuk kishte arritur të ndalet, pasi që shoferi…

Read More
Fotografitë më mbresëlënëse të botës pa praninë njerëzore për shkak të pandemisë

Fotografitë më mbresëlënëse të botës pa praninë njerëzore për shkak të pandemisë

Për javë të tëra në disa vende, dhe me muaj në vende të tjera, më shumë se gjysma e popullsisë së botës është izoluar për të parandaluar përhapjen e coronavirusit. Si pasojë, vendet që ishin…

Read More
Piloti 19-vjeç la një mesazh në qiell për coronavirusin

Piloti 19-vjeç la një mesazh në qiell për coronavirusin

Të martën rreth orës 4 të mëngjesit, një aeroplan i vogël u ngrit nga aeroporti i Harford County pranë Churchville, Maryland. Gjatë dy orëve të ardhshme, piloti fluturoi në një rrugë komplekse dhe kur shikohet…

Read More

Kishte për qëllim mbledhjen e njëmijë funteve për punonjësit shëndetësor, në ditën kur festoi 100-vjetorin zbuloi se janë bërë mbi 30 milionë

Kapiteni Tom Moore nga Britania e Madhe, ka arritur të mbledhë më shumë se 30 milionë funte donacion për Sistemin Nacional Shëndetësorë të Britanisë së Madhe (NHS). Ai këtë e arriti ta bëjë pak ditë…

Read More