1. Home
  2. Fun

Kategori: Fun

Pamje të shpërthimit të vullkanit më aktiv në botë

Pamje të shpërthimit të vullkanit më aktiv në botë

Ka shpërthyer një nga vullkanet më aktive në Japoni, Sakurajima, i cili ngriti një re hiri në të paktën 2.000 metra lartësi mbi krater. Sipas Qendrës Këshilluese Vullkanike të Tokës (VAAC), reja e hirit mbi…

Read More
Vullkani më i rrezikshëm në botë që mund të shkatërrojë njerëzimin

Vullkani më i rrezikshëm në botë që mund të shkatërrojë njerëzimin

Çfarë e kërcënon jetën në planetin tonë? Me siguri, kriza aktuale e klimës është përgjigjja e saktë. Jo të gjitha kërcënimet ekzistenciale për të cilat duhet të shqetësohemi krijohen nga njeriu: disa nga këto plotësisht…

Read More
Rregulli i Arte ne trup dhe fytyre

Rregulli i Arte ne trup dhe fytyre

Rregulli i arte eshte nje seri numrash te zbuluara nga matematikanti Leonardo Fibonaci. Karakteristike e ketyre numrave eshte se cdo numer eshte sa shuma e dy numrave paraarrdhes. Numrat Fibonaci kane edhe dicka shume interesante, kur e pjeseton njerin…

Read More
Të gjithë e përdoreni, por a e dini pse quhet çaji i rusit?

Të gjithë e përdoreni, por a e dini pse quhet çaji i rusit?

Çaj i Zi, apo Çaji i Rusit, nuk rrjedh nga Rusia. Të gjithë e konsumojnë, por rrallëkush e di se nga rrjedh kjo pije e ngrohtëÇaj i Zi, apo Çaji i Rusit, nuk rrjedh nga…

Read More
Presidenti Fatmir Sejdiu tregon se cili shqiptar e zbuluan Llaptopin

Presidenti Fatmir Sejdiu tregon se cili shqiptar e zbuluan Llaptopin

Presidenti Fatmir Sejdiu në emisionin Kojshia shoë ka folur edhe për tema shumë interesante. Ai u pyet se nga kush u zbulua Llaptopi. Ja çfarë thotë ai nga minuta 7:40 sekonda.

Read More

Ekziston ishull ku ju mund të shkoni për pushime falas

Vende të largëta, nga gjithçka dhe të gjithë, për të gjetur paqen me veten dhe përqendrimin e nevojshëm Pas ishullit të veçantë ku koha nuk ekziston, është edhe ishulli ku mund të qëndroni falas, për…

Read More
Shtëpia 15 milionë dollarëshe që do të blejë Obama, të lë pa fjalë

Shtëpia 15 milionë dollarëshe që do të blejë Obama, të lë pa fjalë

Barack Obama dhe bashkëshortja e tij, Michelle duan të blejnë një pronë buzë detit në shtetin e Masaçusets, e cila i përket pronarit të Boston Celtic, Wyc Grousbeck. Sipas asaj që raporton Daily Mail, shtëpia…

Read More
Anastasia, rusja që e lë shumë mbrapa Kim Kardashian-in (Foto)

Anastasia, rusja që e lë shumë mbrapa Kim Kardashian-in (Foto)

Kur përmendet emri i Kim Kardashian mendja gjithmonë shkon tek linjat e saj trupore, sidomos të pasmet. Por, eksizton edhe një tjetër femër e cila e lë shumë mbrapa Kimin, si me trup ashtu edhe…

Read More
Dermatologët nuk duan që ju ta dini. Eliminoni njollat, lythat dhe dukuni 10 vite më të rinj duke përdorur këtë çdo natë

Dermatologët nuk duan që ju ta dini. Eliminoni njollat, lythat dhe dukuni 10 vite më të rinj duke përdorur këtë çdo natë

Ndërsa është e vërtetë që lythat janë zakonisht 100% të padëmshme në shumicën e rasteve, është gjithashtu e vërtetë që këto ndryshime të vogla të lëkurës bëhen të bezdisshme dhe madje ndonjëherë të shëmtuara dhe të…

Read More
Histori seksi: Ma futi kokën poshtë… deri sa u laga e gjitha

Histori seksi: Ma futi kokën poshtë… deri sa u laga e gjitha

Kanë kaluar shumë vite, prandaj koha është të rrëfehem për një aventurë dashurie, e cila kurrë më nuk më ndodhi në jetë, ndonëse ëndërroj të më përsëritet. I mbaj në mënd fjalët e pleqve kur…

Read More

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0