Fun 

Bebja Trump, gati të hedhë “hapat e parë”

Bebja Donald Trump është e gatshme të hedhë hapat e parë. Tullumbacja e bërë tashmë e famshme, do të fluturojë në shenjë proteste gjatë vizitës së presidentit amerikan, Donald Trump, në Londër dhe është tani krejtësisht gati – thonë organizatorët. Kryebashkiaku i Londrës, Sadik Khan, ka dhënë leje që tullumbacja e mbushur me helium, gjashtë metra e gjatë, të fluturojë, transmeton TCH njoftimin. Organizatorët mblodhën rreth 18 mijë paund për të mbuluar koston e tullumbaces dhe më shumë se 10 mijë persona nënshkruan një peticion që kërkonte që asaj t’i…

Lexo më shumë
Fun 

Zbulohet mini Aston Martin V8 Cygnet me 430 kuajfuqi

Aston Martin do të arrijë në Festivalin e Shpejtësisë Goodwood me 2 vetura kompletë të reja. Super veturës DBS Superleggera të ri me 715 kuaj fuqi do t’i bashkohet edhe një Cygnet të cilin kjo firmë e ka quajtur “vetura më e mirë për qytete”, transmeton koha.net. Super mini vetura Aston Martini Cygnet V8 ka motorin 4.7 litërsh i cili prodhon 430 kuajfuqi. Ky motor i ri është 3.4 litra më i madh se sa ai standard që ofrohet me Cygnet. Mini Cygnet me këtë motor masiv shpejtësinë nga 0…

Lexo më shumë
Fun 

Fokusi i aparatit i dashuruar në Diarin dhe Eldin 3 vjeçar

Dy voglushët e vogjël nga qyteti i bukur i Prizrenit, të cilët jetojnë në Slloveni. Pra Diari dhe Eldi janë vetëm 3 vjeçar dhe me gjithë vullnetin po realizojnë foto për Instagram. Një ditë për Eldin, sapo të zgjohet nga gjumi ai e kryen mëngjes u drejtohet familjarëve se dua të më bani foto, sapo Diari ta shef Eldin duke marrur poza, po ashtu kërkon ti bëhen edhe ati disa foto, dëshirat e tyre për fotografi i realizojnë familjarët dhe fotograf profesionist. Dituria nuk duket tek oratoria, llafollogjia dhe tek…

Lexo më shumë
Fun 

“Zhveshja” e policeve zgjidhja e Libanit për të tërhequr turistë e për të përmirësuar imazhin

Libani pretendon se ka gjetur një zgjidhje mjaft interesante për të përmirësuar imazhin e vendit dhe për të rritur joshur turistët. Në qytetin Broumana të Libanit, oficeret e policisë femra tashmë dalin në rrugë, në krye të detyrës, veshur me pantallona të shkurtra, për të treguar këmbët e gjata dhe elegante dhe me beretë të kuqe. Kjo do të jetë uniforma e tyre gjatë muajve të verës, e zgjedhur nga kryebashkiaku i qytetit për të përmirësuar imazhin e vendit dhe për të rritur turizmin. “91% e turistëve në rajonin e…

Lexo më shumë
Fun 

7 gjëra që njerëzit e suksesshëm i thonë vetes çdo ditë

Njerëzit e suksesshëm kanë tendencën të kenë dialogje të brendshme shumë pozitive.Ata e dinë si ta kontrollojnë rritjen e tyre personale. Ata besojnë se mund të bëjnë çdo gjë, të cilën mendja e tyre dëshiron. Por më shumë se gjithçka ata besojnë te vetja e tyre. Ja cilat janë 7 gjërat që njerëzit e suksesshëm thonë çdo ditë me vete. 1. “Do të gjej një zgjidhje.”Njerëzit që ja arrijnë, nuk kanë kohë për dështime. Në vend të kësaj, ata përgatiten për pengesat. Ata e dinë se do të ketë sfida.…

Lexo më shumë
Fun 

Ja nga cka rrezikoheni nëse shkoni në pishinë

Gjatë stinës së verës enteroviruset janë më se të zakonshme dhe janë rreth 70 lloje, por askush ndaj tyre nuk është imun. Më shpesh viktimat janë fëmijë të moshës 4-12 vjet, transmeton Gazeta NewBorn. Enteroviruset në trup kalojnë përmes traktit të tretjes, infektojnë mukozën e fytit dhe traktin e tretjes. Ajo shumëfishohet në nyjat limfatike dhe më pas me anë të gjakut përhapet në organet, dhe shpesh sulmojnë sistemin nervor, transmeton KosovaPress. Pasi fëmija është i infektuar, sëmundja prek mesatarisht gjysmën e fëmijëve të tjerë dhe 25 për qind e…

Lexo më shumë
Fun Uncategorized 

Kryetari që kursen shtetin, harxhon vetëm 12 euro e 80 cent

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri si çdo javë tjetër po vazhdon me publikimin e shpenzimeve të zyrës së tij. Ai këtë javë ka shpenzuar një shumë minimale të cilën një person mund ta shpenzojë gjatë ditës, transmeton Indeksonline. Tahiri ka harxhuar vetëm 12 euro e 30 cent. “Në kuadër të Zyrës së kryetarit të Komunës, prej datës 25 deri më 29 qershor, janë këto shpenzime nga kategoria mallra dhe shpenzime: shpenzimet e Kryetarit 12.80 euro”, thuhët në një njoftim, transmeton Indeksonline. Tahiri që nga ardhja në krye të komunës për…

Lexo më shumë
Fun 

Piktorja që çmendet për Messin: Për këtë të dua, je i madh

“Messi, për këtë arsye të dua, je i madh”, ka shkruar në profilet e saj në rrjetet sociale, Xoana Gonzalez. Gonzalez tani prezantohet në Instagram, si ‘shkrimtare dhe piktore’, por që ka një të kaluar si lepurushe e “Playboy”. Dhe që, mbi të gjiha, sipas thashethemeve, në të kaluarën ka kaluar një natë të nxehtë me Leo Messin. Të martën në mbrëmje, Xoana ka ndjekur në televizor fitoren e Argjentinës ndaj Nigerisë që ka ardhur edhe falë një goli të “Pleshtit” dhe që i ka siguruar bardhekaltërve kalimin në 1/8-at…

Lexo më shumë
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial