1. Home
  2. Fun

Kategori: Fun

FOTO/ Nuk jeni i shkurtër, vetëm se këta njerëz janë gjigantë

FOTO/ Nuk jeni i shkurtër, vetëm se këta njerëz janë gjigantë

Si është moti andej nga ju? Luani basketboll apo keni qenë gjithmonë kaq i gjatë? Ky është vetëm një grumbull i fotove të njerëzve më të gjatë në botë por nuk janë të vetmit. Çfarë është…

Read More
Si në filma aksion, dy persona qëllojnë njëri tjetrin me armë në mes të ditës

Si në filma aksion, dy persona qëllojnë njëri tjetrin me armë në mes të ditës

Këta dy persona të armatosur e qëllonin njëri tjetrin në mes të ditës. Njerëzit duke i përfshirë edhe fëmijët ishin duke kaluar përgjatë asaj kohe, duke tentuar ta mbronin veten. Policia ka identifikuar një të…

Read More
Tërmeti e lëkundi të riun shqiptar derisa po luante Playstation, ai mendonte se po e shtynte dikush nga prapa

Tërmeti e lëkundi të riun shqiptar derisa po luante Playstation, ai mendonte se po e shtynte dikush nga prapa

Momentet e lëkundjes së tërmetit janë aq sa tragjike, aq edhe komike. Shumë video janë berë virale në rrjetet sociale, ku pas lëkundjes, të gjithë dalin me vrap jashtë ambientit ku ndodhen. Një i ri,…

Read More
Pse duhet të i përqafoni shpesh fëmijët tuaj?

Pse duhet të i përqafoni shpesh fëmijët tuaj?

Nëse nuk i rezistoni një përqafimi apo përkëdheljes ndaj fëmijës suaj, nuk ju fajësojmë. Era e ëmbël e tyre, lëkura e butë dhe pamja aq engjëllore mund të bëjnë çdo prind të dorëzohet. Shkenca ka…

Read More
5 mënyra si të silleni me një fëmijë kryeneç që ju kthen fjalën e flet mbi ju

5 mënyra si të silleni me një fëmijë kryeneç që ju kthen fjalën e flet mbi ju

“Bëj si them unë, por mos bëj si unë”… nëse ky është modeli që ju i ofroni fëmijës suaj, e sigurt që fjalët do i marrë era dhe ai do rritet për të qenë një…

Read More
Pse aeroplanët fluturojnë në lartësi prej 11.000 metrave?

Pse aeroplanët fluturojnë në lartësi prej 11.000 metrave?

Është një situatë e zakonshme për ata që udhëtojnë shpesh me aeroplan. E lidhni rripin e sigurimit, i dëgjoni udhëzimet e sigurisë para fluturimit dhe e përgatitni veten për një fluturim të këndshëm. Pak momente…

Read More
10 peizazhe ‘kryevepër e natyrës’

10 peizazhe ‘kryevepër e natyrës’

Ka vende në tokë ku natyra është shfaqje e jashtëzakonshme për t’u admiruar. Këtu janë dhjetë panoramat e bukurisë së pafund, në të cilat malet, luginat dhe brigjet detare krijojnë një sfond magjik, për t’u kundruar dhe në të cilin do të humbasin me pamjen. …

Read More
Zjarrfikësit me topa uji largojnë bletët nga aeroplani

Zjarrfikësit me topa uji largojnë bletët nga aeroplani

Fluturimi me numër 743 i Air India, i planifikuar të niset nga Kalkuta, u vonua nga dy orë e gjysmë pasi një tufë bletësh u ngjitën në dritaren e kabinës së aeroplanit. Bletët penguan pamjen…

Read More
Një hotel luksoz në hapësirë? Sigurisht që po

Një hotel luksoz në hapësirë? Sigurisht që po

Një hotel luksoz në hapësirë? Sigurisht që po, jeni njeri dhe shpesh herë keni nevojë të largoheni nga çdo kush. Dhe mesa duket jemi me fat, Fondacioni “Gataway” janë duke punuar në reklamën e tyre…

Read More
Fotografitë që duhet t’i shihni të paktën një herë një jetë

Fotografitë që duhet t’i shihni të paktën një herë një jetë

A e keni parë ndonjë foto të Charlie Chaplin pa maskë/grim?  Apo fotografinë që konsiderohet e fundit e Bill Gates? Faqja Sarcasm iu sjellë një video me fotografi të rralla, që duhet t’i shihni së…

Read More