1. Home
  2. Fun

Kategori: Fun

FOTO-VIDEO/ Materiali më i zi në planet, kjo është BMW X6 ‘Vantablack’

FOTO-VIDEO/ Materiali më i zi në planet, kjo është BMW X6 ‘Vantablack’

“Vantablack” është një material i prodhuar nga një kompani në Britani, dhe njihet si lënda më e zezë në planet, që thith rreth 99.6% të dritës që sheh syri i njeriut. Ky material, më saktësisht…

Read More
Kotja gjatë ditës përmirëson jetën tuaj të dashurisë

Kotja gjatë ditës përmirëson jetën tuaj të dashurisë

Jeta moderne dhe e zënë na ka bërë me mungesë të gjumit, dhe kotja gjatë ditës janë bërë mjaft të fuqishëm për përmirësim e jetës në shumë aspekte. Kotja përmirëson dhe ngrit funksionin e trurit,…

Read More
Meshkujt nuk flasin, por dërgojnë sinjale, ja çfarë bëjnë kur kanë rënë në dashuri me ju?

Meshkujt nuk flasin, por dërgojnë sinjale, ja çfarë bëjnë kur kanë rënë në dashuri me ju?

Meshkujt, zakonisht nuk janë të mirë në shprehjen e ndjenjave. Nuk është se nuk duan të flasin për ndjenjat e tyre, vetëm se nuk e kanë në natyrë të ndalen të mendojmë shpesh për to.…

Read More
Të bëhesh milioner papritur, anglezi i lë shqiptarit të gjithë pasurinë

Të bëhesh milioner papritur, anglezi i lë shqiptarit të gjithë pasurinë

Duket se histori filmash, por një shqiptar dhe e dashura e tij janë bërë milionerë, pasi një i moshuar britanik u ka lënë të gjithë pasurinë e tij. Agon Berisha dhe Karla Evans jetonin me…

Read More
Familja, respekti, shëndeti dhe  dashuria

Familja, respekti, shëndeti dhe dashuria

Familja, respekti e dashuria janë ndjenja që fillojnë prej vetes, është e natyrshme që njerzit të cilët nuk e respektojnë dhe duan veten, të mos e duan as tjetrin dhe të tjerët. Zhvillimi social i…

Read More
Kjo është arsyeja pse gjatë propozimit për martesë, burri ulet në gjunjë

Kjo është arsyeja pse gjatë propozimit për martesë, burri ulet në gjunjë

Për shumë njerëz, propozimet supozohet se janë lloji i romancës që kanë përjetuar vetëm më parë gjatë leximit të përrallave. Dashuria e jetës suaj zbret në një gju, duke ju bërë të shtyheni në një…

Read More
Rexhep Qosja bën gabime të ngjashme drejtshkrimore me ministrin e Labit

Rexhep Qosja bën gabime të ngjashme drejtshkrimore me ministrin e Labit

Teoricieni i leterësisë dhe shkrimtari, Rexhep Qosja, në një postim në llogarinë e tij në Facebook, ka bërë gabime drejtshkrimore të cilat nuk kanë kaluar pa u vënë re. Në një paragraf, Qosja thotë se…

Read More
Tallet drenicaku: Ka blerë aeroplan, shet Golfin

Tallet drenicaku: Ka blerë aeroplan, shet Golfin

Një person nga Skenderaj ka bërë një shpallje për shitjen e veturës së tij Golf 4, po ajo që bie në sy dhe duket shumë qesharake është një aeroplan në oborrin që nuk dihet nëse…

Read More
Rruga me më së shumti trafik në botë: Ka katër kryqëzime e asnjë semafor

Rruga me më së shumti trafik në botë: Ka katër kryqëzime e asnjë semafor

Një rrugë me katër kryqëzime në Kinë nuk ka asnjë semaforë që të reduktojë trafikun e madh që shkaktohet në baza ditore në komunikacion. Vetura, kamionë e motoçikleta duhet të gjejnë hapësira të ngushta për…

Read More
Gjakovari e ‘ha’ gjarpërin në mes të emisionit n’Kosovë Show

Gjakovari e ‘ha’ gjarpërin në mes të emisionit n’Kosovë Show

Hysen Rexhaj nga Komuna e Gjakovës është rast specifik në vendin tonë. Ai zbut ujqi dhe cdo kafshë tjetër si dhe zvarranik të ndryshëm, shkruan Gazeta NewBorn. Ai tregoj se ishte pickuar nga gjarpërinj të…

Read More

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/srv/users/serverpilot/tmp/vizioni) in Unknown on line 0